Вперше в Україні! Конкурс професійної майстерності "WorldSkills Ukraine"

Вперше в Україні! Конкурс професійної майстерності "WorldSkills Ukraine"

3382
Ukrinform
27 жовтня о 13.00 відбулася прес-конференція на тему: "В Україні вперше відбудеться конкурс професійної майстерності "WorldSkills Ukraine". (Зала 1)

Організатор: Державна служба зайнятості (Центральний апарат).

Учасники: Валерій Ярошенко, в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату); Сергій Рибак, голова громадської організації "ВолдСкіллс Україна".

Підсумкові матеріали:

У Держслужбі зайнятості кажуть, що зараз треба популяризувати робітничі професії

На ринку праці України існує значний дисбаланс між попитом та пропозицією. Ринок перенасичений працівниками з вищою освітою, тож на одну вакансію юриста, економіста чи управлінця претендує низка осіб, а от працівникам робітничих професій значно легше працевлаштуватись.

Про це заявив в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко на прес-конференції в Укрінформі.

“Продовжуємо констатувати значний дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці України, тому підтверджуємо, що уже протягом 10 років намагаємося пропагувати саме робітничі професії. Ринок праці перенасичений юристами, економістами, управлінцями. Ми дізналися, що в Україні починає роботу найбільший міжнародний конкурс робітничих спеціальностей "WorldSkills”. Нам, як Державній службі зайнятості, це дуже цікаво, бо популяризація робітничих професій сьогодні на часі. Я б сказав, що з цим держава уже запізнилася”, - сказав Ярошенко.

За його словами, нині на вакансію державного службовця, керівника чи менеджера 17 бажаючих. Натомість, знайти роботу за робітничою спеціальністю значно легше. Найбільш запитуваними є такі робітничі професії: електрозварювальник, оператор котелень, водій, адміністратор, кухар, кравець та касир торговельних залів.

“Сьогодні більше 50% тих, хто на обліку Служби зайнятості, - саме громадяни з вищою освітою. Є регіони, де таких претендентів на отримання допомоги по безробіттю уже близько 70%”, - зауважив він.

Ярошенко розповів, що у 2016 році за направленнями Служби зайнятості близько 145 тис. громадян проходили навчання та перекваліфікацію. Так, у структурі Держслужби зайнятості функціонують Центри професійно-технічної освіти, таких в Україні 11. У цих Центрах ліцензовано 77 робітничих професій, а підвищення кваліфікації проводять більше ніж за 200 напрямками. Тривалість навчання складає близько 6 місяців. Рівень працевлаштування тих, хто закінчує такі курси, достатньо високий: працевлаштовується близько 85% осіб. Найкращу матеріально-технічну базу мають Одеський, Рівненський та Харківський Центри професійно-технічної освіти.

При цьому, в.о. голови Держслужби зайнятості також поінформував, що наразі існує така практика, коли для підприємства готують працівників, тобто під конкретного роботодавця, при цьому, на сучасному обладнанні.

“Достатньо багато ми зараз також приділяємо уваги перекваліфікації тих, хто повернувся з війни. Нещодавно у нас відбулася у Рівному велика конференція, і ми подарували кілька нових автомобілів, тому що запит на перекваліфікацію саме автомобілістів високий. Зараз купуємо туди сучасний трактор, тому що готувати спеціалістів робітничих професій на застарілому обладнанні - неефективно. Бо вони потім приходять до роботодавців і їм доводиться перенавчатися”, - наголосив Ярошенко.

В Україні вперше відбудеться конкурс робітничих професій "WorldSkills Ukraine"

У столиці України 31 жовтня вперше урочисто стартує конкурс робітничих професій "WorldSkills Ukraine".

Про це заявив голова громадської організації "WorldSkills Ukraine" Сергій Рибак на прес-конференції в Укрінформі.

"Ми відвідали декілька країн, вивчили досвід, побували на національних першостях, які проводяться за системою "WorldSkills". Приїхали з думкою, що це потрібно, прийшов час і Україні приєднатися до цього світового руху і, дякуючи Прем'єр-міністру, який дав доручення на старт в Україні цього руху, нам вдалося разом з Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики, Центром зайнятості підготувати цей конкурс. Вперше 31 жовтня в Україні буде відкриватися перший національний чемпіонат "WorldSkills Ukraine". Це стартовий пілотний чемпіонат і проходитиме у 11 компетенціях", - сказав Рибак.

Він розповів, що громадське об'єднання вивчило досвід цієї світової організації, яка існує уже понад 70 років. До її складу входять 76 країн і вона займається популяризацією професійно-технічних навиків. За словами Рибака, робиться це різними методами, і конкурс - один з інструментів такої популяризації. Він проходить один раз на два роки за більш ніж 50 компетенціями.

Голова ГО зауважив, що в Україні над організацією конкурсу пів року працював оргкомітет, який очолював заступник міністра освіти і науки.

"Ми сподіваємося, що це буде початком не лише самих змагань, які ми плануємо проводити щороку, відбираючи кращих працівників, які будуть змагатися на світових першостях. Це буде початком самої реформи і приєднання усієї системи професійно-технічної освіти до європейських стандартів", - наголосив Рибак.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-