Як отримати Міжнародну премію імені Івана Франка у 2017 році?!

Як отримати Міжнародну премію імені Івана Франка у 2017 році?!

2866
Ukrinform
21 жовтня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: "Оголошення конкурсів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2017 році". (Зала 1)

Організатор: Міжнародний фонд Івана Франка.

Учасники: Роланд Франко - голова правління Міжнародного фонду Івана Франка; Ігор Курус - директор Міжнародного фонду Івана Франка; Володимир Бугров - член правління Фонду, проректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Підсумкові матеріали:

Прийом робіт на Міжнародну премію імені Івана Франка почнеться 15 січня - Курус

Прийом робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка розпочнеться 15 січня 2017 року.

Про це повідомив Ігор Курус - директор Міжнародного фонду Івана Франка - під час прес-конференції в Укрінформі.

"Роботи будуть прийматися Фондом з 15 січня до 1 березня 2017 року. 23-25 червня у Відні відбудеться засідання журі і визначатимуться лауреати. 27 серпня, у день народження Івана Франка, ми сподіваємося мати переможців, яких будемо нагороджувати премією і золотим знаком лауреата. Преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків і становить 500 тисяч гривень", - зазначив Курус.  

При цьому він звернув увагу на зміни в положенні про премію: наукові роботи у 2017 році мають бути оприлюднені або видані у період з 2014-го по 2016 рік. Також цього року з'явилася ще одна вимога до подання: має бути міжнародний стандартний номер книги ISBN - книга має бути в бібліотеках, у науковому обігу.

Курус нагадав, що Міжнародна премія імені Івана Франка є щорічною і має 2 номінації - за вагомі здобутки у галузі україністики та у галузі соціально-гуманітарних наук.

"Це єдина премія у світі, яка об'єднує всі соціально-гуманітарні знання. І ми свідомо йшли на те, щоб об'єднати всі наукові дисципліни, в яких творив Іван Франко, в одну номінацію", - уточнив директор Фонду.

Він також додав, що лауреатом премії може стати будь-який дослідник з будь-якої країни світу, який надасть свої роботи, крім учених з країн-агресорів або тих, що не мають дипломатичних стосунків з Україною. Роботи можуть подавати академічні установи та вищі навчальні заклади України та світу, також можуть подавати роботи лауреати премії попередніх років.

 Курус також нагадав, що першим переможцем - і єдиним поки що - у минулому році був Блаженніший Любомир Гузар за книгу "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901 - 1944) провісник екуменізму".

"Коли було засідання журі у Відні за участі вчених з Німеччини, Швейцарії, Австрії, Польщі, Словаччини, України, всі відзначали, що екуменізм дуже важливий для об'єднання всіх християнських церков. І робота Любомира Гузара дуже актуальна для християнського світу взагалі на цьому етапі історії", - підкреслив науковець.  

Підбиваючи підсумки першого року премії, Курус зазначив: "Ми отримали дуже хорошого і безапеляційного лауреата. Ми отримали дуже жваву  і глибоку дискусію у Відні. Найважливіше те, що науковий світ почав визнавати премію. Дуже складна задача була довести, що це дуже серйозний проект, а не якийсь фейк. Сто відсотків ми цього досягли".

Як доповнив Володимир Бугров - член правління Фонду, проректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, книга Любомира Гузара отримала визнання під час захисту його дисертації кілька десятків років тому, сьогодні це є допрацьована за новими джерелами книга, яка засвідчує надзвичайно високий рівень професійної компетентності.

"Саме такого рівня ми очікуємо і від книг, які будуть подані нині. А об'єктивність оцінки робіт досягається за допомогою механізму, визнаного у світових преміях - як Нобелівська чи премія Філдса в математиці - є номінаційні комітети, міжнародна експертна рада і міжнародне журі", - підкреслив Бугров.

На Міжнародну премію імені Івана Франка не прийматимуть роботи науковців з Росії - Курус

На здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка не прийматимуть наукові роботи з Росії як країни-агресора.

На цьому наголосив Ігор Курус - директор Міжнародного фонду Івана Франка - під час прес-конференції в Укрінформі.

"Лауреатом премії може стати будь-який дослідник з будь-якої країни світу, який надасть свої роботи. Крім учених з країн-агресорів або тих, що не мають дипломатичних стосунків з Україною. Таких країн небагато, одиниці, але вони є. Відповідно академічні установи і виші цих країн не мають право подавати роботи на премію. Росія визнана Верховною Радою країною-агресором. Для нас це нормативний документ, яким ми керуємося. Тому з Росії роботи подаватися не можуть", - сказав Курус.  

Він додав, що цього року за премію конкурували роботи з Грузії, Іспанії та України. З Грузії подавав Тбіліський університет, з Іспанії - університет з Валенсії. Цього року очікується значно більше коло номінантів.

"Сподіваємося, що у 2017 році ми матимемо ще більше претендентів, ще більшу конкуренцію, жвавішу дискусію і не менш відомих лауреатів", - додав Роланд Франко, голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, онук славетного письменника.

Він нагадав, що 27 серпня у Дорогобичі відбулася перша церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, лауреатом премії у 2016 році став Блаженніший Любомир Гузар за свою монографію про Андрея Шептицького.

Він зазначив, що мета Фонду - забезпечити високий рівень конкуренції та безсумнівного переможця. Тому усі процедури є відкритими з використанням найкращого міжнародного досвіду.

"Міжнародна премія імені Івана Франка має стати містком визнання української науки і культури. Бо Іван Франко - це найкращий фронтмен просування позитивного іміджу України у світі", - сказав Роланд Франко.

Нащадок Івана Франка також нагадав, що у керівні органи премії увійшли вчені з 5 країн: Канади, Великої Британії, Австрії, Польщі та України.

Як повідомляв Укрінформ, прийом робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка  розпочнеться 15 січня 2017 року. Їх прийматимуть до 1 березня 2017 року. 23-25 червня у Відні відбудеться засідання журі, яке визначить лауреатів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>