Прогалини в законі як інструмент для рейдерства

Прогалини в законі як інструмент для рейдерства

3330
Ukrinform
20 жовтня о 13.30 відбулася прес-конференція на тему: "Недосконалість вітчизняного законодавства в сфері держаної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності як інструмент рейдерства на прикладі ПАТ "Південтеплоенергомонтаж". (Зала 1)

Організатор: Публічне акціонерне товариство "ПІВДЕНТЕПЛОЕНЕРГОМОНТАЖ"  (АТ "ПТЕМ") за  інформаційної підтримки Асоціації "Український ядерний форум".

Учасники: Павло Мороз - заступник Міністра юстиції України; Андрій Стальний - голова правління АТ "ПТЕМ"; Сергій Лазаренко - директор ТОВ "ЮТЕМ-ІНЖИНИРИНГ" АТ "ПТЕМ"; Тетяна Коротка - заступник бізнес-омбудсмена України; Владислав Шпаков - керуючий партнер компанії "Антирейдер"; Ольга Кошарна - директор з питань інформації та зв'язків з громадськістю Асоціації "Український ядерний форум", модератор.

Підсумкові матеріали:

Мін’юст допоміг зупинити чергову спробу рейдерського захоплення компанії

Завдяки міжнародним партнерам та Міністерству юстиції України вдалося призупинити спробу рейдерського захоплення ПАТ "Південтеплоенергомонтаж" (ПТЕМ), яка здійснювалася з використанням прогалин та недосконалості українського законодавства у сфері захисту прав власності.

Про це заявив голова правління АТ "ПТЕМ" Андрій Стальний на прес-конференції в Укрінформі.

“У вересні цього року ми відсвяткували 90-ліття нашої компанії. Наша компанія вперше за свою історію зіткнулася з такою ситуацією, коли з правової точки зору безпрецедентним нігілізмом було здійснено спробу захоплення. Були заарештовані рахунки компанії невідомими нам особами і була здійснена спроба списання коштів, які ми отримали від наших американських партнерів у рамках реалізації проекту з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської атомної електростанції. Також була здійснена спроба крадіжки об’єктів нерухомості, які належать компанії, у тому числі офісу компанії. Але з допомогою наших партнерів нам вдалося зупинити процес розкрадання майна та фінансових засобів компанії”, - сказав Стальний.

Утім, за його словами, рейдерська атака поки остаточно не зупинена. Саме тому компанія звернулася до американських партнерів, посольства США в Україні та в компанію “Енергоатом”, для якої здійснює один із стратегічних проектів, який пов’язаний з поводженням з відпрацьованим паливом. Це паливо має замінити поставки російського ядерного палива для атомних електростанцій України. “Якщо цей проект буде зупинено, то питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом американської компанії зависнуть у повітрі, і як наслідок - може бути зірвано контракт “Енергоатому” на поставку американського палива”, - зауважив Стальний.

Так, реагуючи на звернення, посол США підписала листа на ім’я прем’єр-міністра України з описанням ситуації, що склалася, та проханням застосувати заходи проти рейдерського захоплення компанії.

“Нами також були подані скарги в Міністерство юстиції щодо незаконних дій державних реєстраторів та судових виконавців, які на основі дуже сумнівних рішень судів здійснюють дії, пов’язані з відбиранням майна та грошей компанії. Хочу подякувати Міністерству юстиції за те, що було прийнято оперативне рішення, і дії реєстратора по заміні голови правління компанії були анульовані”, - констатував Стальний.

У свою чергу, заступник міністра юстиції України Павло Мороз поінформував, що Комісія з розгляду скарг на дії державних реєстраторів уже неодноразово рятувала майно і бізнес, які належать не тільки іноземним інвесторам, а також українським громадянам.

“Я дуже вдячний за те, що нарешті нас почали запрошувати на ці заходи, це означає, що зараз рейдерські захоплення уже не обходяться в тиші, представники бізнесу зрозуміли, що лише популяризація та відкритий доступ до цієї інформації є головним інструментом у боротьбі з рейдерством”, - наголосив заступник міністра.

Членам антирейдерської комісії при Мін’юсті постійно погрожують - заступник міністра юстиції

Рейдери відкрито погрожують членам Комісії з розгляду скарг на дії державних реєстраторів.

Про це заявив заступник міністра юстиції України Павло Мороз на прес-конференції в Укрінформі.

“Я закликаю всіх приєднатися до нашої дуже нелегкої боротьби з таким явищем як рейдерство в Україні. Наприклад, учора під Мін’юстом організували мітинг, тому що надійшла скарга до Комісії, ця скарга була на рейдерів. Рейдери організували мітинг із дзвіночками. Тобто вони відкрито погрожують працівникам Мін’юсту і членам Комісії. Погрожують і письмово, і телефонують з погрозами. Приходять на засідання з кастетами, пістолетами. Відбувається просто жах”, - розповів Мороз.

Він запевнив, що Комісія залишається абсолютно відкритим та чесним органом.

“Немає жодного рішення, яке було прийнято незаконно або з порушенням законодавства. У більшості випадків, коли Комісія задовольняла скарги і вбачала грубі порушення з боку державних реєстраторів, ми повністю всі матеріали збирали і передавали їх до правоохоронних органів”, - наголосив заступник міністра.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>