Мужні татусі - за мир і любов у кожній родині - 19.10.2016 13:00 — Новини Укрінформ
Мужні татусі - за мир і любов у кожній родині

Мужні татусі - за мир і любов у кожній родині

2497
Ukrinform
19 жовтня о 13.00  відбулася прес-конференція на тему: "25 річниця заснування татусевого руху в Україні” та "Мир і любов у кожній родині". (Зала 1)

Організатор: Громадська організація інвалідів "Міжнародний Союз мужніх татусів".

Учасники: Євген Вега - засновник татусевого руху в Україні, віце-президент МСМТ, борець за права дітей, поет, тато-інвалід; Сергій Хижун - активіст татусевого руху, борець за права дітей, тато-інвалід; Владислав Бугаєнко - ветеран татусевого руху в Україні, автор унікальної методики практичного оздоровлення.

На заході була презентована збірка віршів борця за права дітей Євгена Веги, у тому числі написані під час бойових дій у Слов'янську.

Довідково. Міжнародна громадська організація “Міжнародний Союз Мужніх Татусів”, яка об'єднує розлучених татів-інвалідів, що виховують дітей без рідної матері, та дітей-інвалідів з цих родин, проводить заходи, присвячені 25-й річниці заснування татусевого руху в Україні, направлені на зміцнення інституту сім'ї, формуванню в батьків навичок виховання дітей, поширення та пропагування сімейних цінностей. Протягом жовтня Рада МСМТ проводить заходи по темі, у тому числі “Татусеві дні у навчальних та дошкільних закладах разом з державним Управлінням у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації та Конотопської райдержадміністрації і Ізмаїльським державним гуманітарним університетом.

Підсумкові матеріали:

В Україні потрібно заснувати свято Всеукраїнського дня тата - активіст руху «Міжнародний союз мужніх татусів»

В Україні потрібно визначити день, який буде відзначатися як Всеукраїнський день тата.

Про це на прес-конференції в Укрінформі у середу заявив засновник татусевого руху в Україні «Міжнародний союз мужніх татусів» Євген Вега.

«В цьому році виповнюється вже 25 років з дня заснування татусевого руху в Україні. У нашій державі відзначається лише міжнародне свято такого типу. Але потрібно ж заснувати і день тата саме в Україні, щоб був такий собі червоний день календаря», - сказав Вега.

Він поінформував, що ідея заснування татівського руху в Україні виникла ще в 1986 році. За словами активіста, він звертався до радянських органів влади з ідеєю заснувати Всесоюзну організацію татусів, але йому відмовили у створенні такої організації.

Зрештою, схоже об'єднання татусів-одинаків виникло пізніше - 17 червня 1991 року.

«Потім, вже 25 вересня 1991 року, на нараді нашої організації була висловлена ідея, що повинен бути заснований день тата саме в Україні. І так як наразі в Україні такого свята немає, то давайте 25 вересня зробимо такий день, тоді, коли ця ідея  якраз була озвучена, тому що це - фактичний день початку татусевого руху в Україні», - зазначив Вега.

Він повідомив, що зараз до складу організації цього руху татусів-одинаків - «Міжнародний союз мужніх татусів» - входять 249 сімей з України, 7 - із Білорусі і 1 - з Росії.

Вега додав, що раніше у складі цієї організації було більше 3 тисяч сімей, бо приймали усіх бажаючих, але наразі туди входять лише тати-інваліди, які наразі пережили розлучення і самі виховують дітей.

Активіст татусевого руху в Україні Сергій Хижун наголосив на тому, що наразі роль батька-одинака в країні несправедливо применшується.

«Дискримінація тат-одинаків зараз починається в Україні  вже з дитячого садка, зі школи. Батько йде на задньому плану від матері. Наприклад, я перевірив шкільну програму і там немає жодної творчої роботи для дітей, хоч якоїсь, присвяченої батькові. Також батькові складніше і опіку над дитиною оформити», - відзначив Хижун.

Він підкреслив, що держава має піднімати статус батька в усіх органах виконавчої та законодавчої влади.

«Так, згоден, роль тата в сім'ї все-таки треба підвищити. Але, зрештою, найголовніше - щоб ми навчилися виховувати своїх дітей, тому, що це і є головний показник татусевого руху», - резюмував Вега.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>