Новий суспільний договір через Національний діалог

Новий суспільний договір через Національний діалог

2603
Ukrinform
10 жовтня о 12.00  відбулася прес-конференція на тему: "Новий суспільний договір через Національний діалог".

Учасники:  Ірина Верещук - президент Центру Балто-Чорноморських досліджень, мер Рави-Руської (2010-2015);  Володимир Фундовний - голова Вільної профспілки освіти і науки України, заступник голови Конфедерації вільних профспілок України;  Володимир Козельський - голова Вільної профспілки залізничників України, заступник голови Конфедерації вільних профспілок України; Олег Зонтов - громадський діяч, міський голова Слов'янську (2014-2015); Олександр Дзюба - ГО «Ветерани і добровольці бойових дій Афганістану та АТО на сході України».

Модератор: Арсеній Пушкаренко - громадська організація «Важливий кожен».

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували громадсько-політичну платформу для початку Національного діалогу

Громадсько-політичну платформу, яка ставить за мету започаткування Національного діалогу щодо виходу з соціально-економічної та політичної кризи, зокрема через пошук шляхів і механізмів належного виконання владою базових статей Конституції, презентували у Києві.

Про це повідомив представник громадської організації “Важливий кожен” Арсеній Пушкаренко на прес-конференції в Укрінформі.

“Суспільний договір - це договір між громадянами і державою, тобто громадяни мають певні зобов’язання перед державою, а держава - перед громадянами. І якщо ми як громадяни виконуємо свої обов’язки, то влада перестала це робити. Ми - представники громадських організацій, вільних профспілок, лідери місцевих громад - вирішили розпочати Національний діалог, аби розробити, запропонувати і як громадсько-політичний рух добитися реалізації ряду постанов та законопроектів, аби базові статі Конституції держава в особі влади почала виконувати”, - сказав він.

Пушкаренко запевнив, що проект не має на меті переписати Конституцію. “Ми вважаємо, що та Конституція, яка була ухвалена у 1996 році Верховною Радою, є дуже гарною і претендує навіть бути однією із найкращих не лише у Європі. Але питання в іншому. Наразі 25 років незалежній Україні, і ми стикнулися з тим, що навіть перша стаття Конституції, де йдеться про те, що Україна соціальна держава, на ділі реально не виконується”, - зауважив він.

Представник ГО “Важливий кожен” поінформував, що починаючи з 19 жовтня у регіонах України буде розпочато широкий діалог щодо необхідності виконання державою базових статей Конституції, а вже 15 грудня усі ці напрацювання буде презентовано у програмі нової політичної партії.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-