Прес-конференція Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич

Прес-конференція Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич

Укрінформ
30 травня о 13.00 відбулася прес-конференція на тему: "Нові можливості прийому на навчання  осіб проживаючих в зоні  проведення АТО та  тимчасово окупованій  території Крим". (Зала 1)

Організатори: Міністерство інформаційної політики України,  Міністерство освіти і науки України, ГО «Фонд «Відкрита політика».

У заході взяли участь: Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України; Ірина Жданова - генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика».

На заході йшлося про створення державою додаткових можливостей прийому на навчання до вищих навчальних закладів, проходження державної підсумкової атестації та отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення АТО та  тимчасово окупована  територія Крим.

Підсумкові матеріали:

Абітурієнти з Криму, зареєстровані на ЗНО, зможуть його скласти під час додаткових сесій у червні та липні - Гриневич

Абітурієнтам з Криму продовжили терміни складання зовнішнього незалежнього оцінювання. Ті, хто зареєструвалися, зможуть скласти ЗНО під час додаткових сесій у червні та липні.

Про це повідомила на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"До нас звернувся із запитом народний депутат Мустафа Джемілєв з приводу проблем абітурієнтів з окупованого Криму і термінів складання для них ЗНО, тому що є абітурієнти, які готові складати ЗНО і зареєструвалися на ЗНО. Але складання "Единого государственного экзамена" на території РФ завершується 30 червня. І в зв'язку з цим ці абітурієнти не мають можливості виїхати до території України, щоб тут скласти ЗНО. Прохання полягало в тому, щоб перенести для них терміни ЗНО, бо додаткова сесія ЗНО розпочинається вже у червні", - сказала Гриневич.

Вона додала, що в МОН розглянули таку можливість.

"Для таких абітурієнтів, які не змогли виїхати для складання ЗНО з 14 червня по 4 липня, буде ще одна додаткова сесія, спеціально для них зроблена, з 4 по 12 липня.  І для цього їм потрібно до 20 червня повідомити в Регіональні центри оцінювання, де вони реєструвалися, що вони мають такий намір - скласти ЗНО на цій, ще одній додатковій сесії", - поінформувала міністр освіти.

Через освітні центри "Крим. Україна" кримські абітурієнти зможуть скласти ДПА  - Гриневич

Для абітурієнтів з Криму на базі 10-ти українських університетів створять освітні центри "Крим. Україна", де вони зможуть скласти ДПА, зокрема з української мови та історії України.

Про це повідомила на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Цього року почнуть діяти освітні центри, які будуть називатися "Крим. Україна". Ці освітні центри будуть розташовані в конкретних університетах, перелік цих університетів буде оприлюднено одразу ж після того, як Міністерство юстиції заюстує наказ МОН. Цих університетів буде близько 10-ти. Вони будуть відкриті в містах Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Миколаєві і Херсоні. Ці центри будуть уповноважені як такі, де буде відбуватися державна підсумкова атестація для випускників з Криму з української мови та історії України. В цих центрах вони також зможуть подати освітню декларацію, які предмети вони вивчали у російських школах (на окупованій території Криму), і якщо мали з них позитивну оцінку, то ми можемо їм написати "атестовано" без конкретної оцінки", - сказала Гриневич.

Тобто, за її словами, конкретну оцінку кримські абітурієнти отримають з української мови й історії України. "Бо для нас дуже важливо, що якщо ці абітурієнти хочуть навчатися в наших навчальних закладах - чи професійно-технічних, чи вищих, - вони повинні продемонструвати знання української мови і історії України", - підкреслила Гриневич.  

Вона додала, що якщо ці абітурієнти захочуть отримати повноцінний атестат про загальну середню освіту з українськими оцінками з кожного предмету, вони зможуть це зробити впродовж року навчання в українському навчальному закладі. "Тобто поки що з допомогою освітньої декларації ми запишемо їм "атестовано" з усіх предметів і вони змушені скласти історію України і українську мову, а далі в процесі року навчання в Україні вони зможуть підтвердити кожен предмет з українською оцінкою", - пояснила міністр.

За її словами, після того, як абітурієнти зареєструвалися в освітньому центрі, вони на базі цього центру будуть складати вступний іспит залежно від спеціальності, яку обрали. "Цей спектр десятка університетів покриє всі спеціальності, які є, окрім спеціальностей військових і тих, які у сфері повноважень МВС", - уточнила Гриневич.

Вона також поінформувала, що на базі цих університетів, де будуть відкриті освітні центри, МОН надасть можливість проживання на час складання іспитів і проведення державної підсумкової атестації.

Гриневич уточнила, що "не раніше 12 липня у цих центрах будуть готові провести річне оцінювання та ДПА з української мови та історії України. Атестація буде проводитися в письмовій формі".

"Фонд "Відкрита політика" починає онлайн-уроки з підготовки до здачі ЗНО

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика" з 1 червня запроваджує он-лайн курси з української мови та історії України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Про це повідомила генеральний директор ГО "Фонд "Відкрита політика" Ірина Жданова під час прес-конференції в Укрінформі.

"Ми будемо проводити з 1 червня онлайн-уроки з підготовки до здачі ЗНО. Це надзвичайно важливо, тому що українська мова та історія України не викладаються на окупованих територіях або викладаються в дуже обмеженому та спотвореному форматі", - підкреслила Жданова.

Вона зазначила, що ця інформація є на сайті Фонду "Відкрита політика", там можна ознайомитися з програмою онлайн-уроків. Їх також можна буде прослухати в режимі запису. Важливо, що у слухачів буде можливість співпрацювати з педагогами, отримувати домашнє завдання, консультації тощо.

Жданова нагадала, що існує Міжнародна українська школа, в якій уже навчається 150 школярів із Криму, можна долучатися і навчатися в ній дистанційно, починаючи з 1 класу.

За її словами, на сайті МОН є перелік шкіл, які визначені як опорні для прикріплення на екстернат.

Зросте держзамовлення на ІТ-спеціальності і скоротиться на економістів та правників - Гриневич

Міністерство освіти та науки пропонує різке збільшення держзамовлення на спеціалістів у сфері ІТ і скорочення на економістів та правників.

Про це повідомила на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад більше ніж тисячу місць державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба у ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів", - сказала Гриневич.

За її словами, так само будуть відбуватися зміни у державному замовленні відповідно до того, як буде на них реагувати і сам абітурієнт. І в цьому відмінність розподілу місць держзамовлення. Якщо раніше в основному це розподілялося виключно вручну між університетами, то зараз місце держзамовлення іде за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Але при цьому на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.

"У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне  замовлення - коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися -  не більше ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів", - зазначила міністр.

Освітні центри для абітурієнтів з Криму та зони АТО прийматимуть іспити до 26 липня - Гриневич

Освітні центри, що почнуть діяти цього року для абітурієнтів з окупованого Криму та зони АТО, прийматимуть іспити до 26 липня.

Про це повідомила на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Документи для вступу для здобуття вищої освіти за державним замовленням тільки за денною формою навчання приймаються до 18-ої години 24 липня. Вступні іспити в освітніх центрах проводяться до 26 липня. А зарахування - не пізніше 12-ої години 28 липня", - сказала Гриневич.

За її словами, попередньо потрібен час для подачі заяви і освітньої декларації, для проведення оцінювання з української мови та історії України, тому для абітурієнтів із цих вразливих груп "все це буде орієнтовно займати час з не пізніше 12 липня".

Вона нагадала, що абітурієнти мають привезти свої нелегальні документи про освіту, які будуть оформлені у вигляді їхньої освітньої декларації - які предмети вивчались, які за них оцінки.

"У нашому документі, на основі якого абітурієнт буде мати можливість вступати тільки в окреслений перелік вищих навчальних закладів (бо в будь-який вищий навчальний заклад - виключно за результатами ЗНО), ми пишемо "атестовано". Абітурієнт отримує оцінку за історію України і за українську мову за іспитами, які будуть проводитись в освітніх центрах. Якщо абітурієнт, вступивши до переліку вишів, захоче отримати повноцінний український атестат, йому доведеться скласти ДПА з кожного предмету. Цей атестат дозволить вступати в будь-який вищий навчальний заклад", - сказала Гриневич.

Міністр уточнила, що вступні іспити готуватимуть виші, які будуть уповноважені до створення освітніх центрів.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-