Презентація міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму»

Презентація міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму»

1952
Ukrinform
25 травня о 12.00 відбулася Презентація міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму». (Зала 1)

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

У заході взяли участь: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра информаційної політики України; Алім Алієв - експерт з комунікацій, співзасновник ГО «КримСОС; Айше Меметова – організатор міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму»;  Гульнара Муратова – координатор міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму»; Ельзара Галімова – координатор міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму»; Юрій Погребняк - координатор міжнародного молодіжного форуму «Майбутнє Криму».

Ініціатива  молоді кримських татар у місті Київі «Qirimnin Kelecegi», 30-31 травня, в готелі «Братислава» (м. Київ, вул. Малишка, 1) відбудеться міжнародний молодіжний форум «Майбутнє Криму».

У рамках форуму 30 травня відбудеться подіумна дискусія «Майбутнє Криму: стратегія, візія, місія та нові сенси, роль кримської громади в Україні, роль громади в Криму», в якій візьмуть участь:

Модератор: Алім Алієв - експерт з комунікацій, співзасновник ГО «КримСОС».

Мустафа Джемілєв - уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу,

Євген Глібовицький - засновник консалтингової компанії pro.mova, візіонер, експерт зі стратегування

Грета Лін Юін -  професор антропології Мічіганського університету

Севгіль Мусаєва-Боровик - головний редактор онлайн видання «Українська Правда»

Сара Райнке - референт країн СНД Товариства із захисту пригнічених народів (Берлін, Німеччина)

Протягом двох днів 150 соціально активних учасників віком від 18 до 35 років, які родом із Криму, разом із фасілітаторами(модераторами) обговорюватимуть питання, що постали перед кримськими татарами за останні два роки. Форум має на меті підвищити спроможності молоді, яка має стати рушієм впровадження конкретних проектів і рішень, спрямованих на розв’язання актуальних проблем кримських татар.

Підсумкові матеріали:

Молодь дискутуватиме в Києві про майбутнє Криму

Кримськотатарській молоді, яка сьогодні проживає в окупованому Криму, а також тій, що виїхала звідти за останніх два роки, необхідна платформа, комунікаційний майданчик, де можна було б обговорити нагальні проблеми та ідеї щодо їх вирішення. Саме для цього було створено молодіжну платформу "Майбутнє Криму" та вирішено провести у Києві однойменний міжнародний форум.

Про це під час презентації даної ініціативи розповіла в Укрінформі перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"Цей форум - не зібрання політиків. Туди не приїдуть досвідчені політики, щоб говорити і вирішувати, що буде з Кримом, що з ним робити світові. Це буде молодь, без якої говорити про майбутнє Криму не можна", - сказала Джапарова.

Учасники міжнародного молодіжного форуму "Майбутнє Криму" не те що уникатимуть політичних тем, проте вони мають намір говорити більше про те важливе, що є окрім політики: культуру, освіту, історію, уточнила перший заступник міністра інформаційної політики України.

Організатори креативно підійшли до формату: не визначали ні чіткого порядку денного, ні переліку проблем, залишивши якнайбільше простору для інтерактиву та дискусії самим учасникам.

"Ситуація, в якій сьогодні опинилася наша країна через окупацію Криму, поставила перед мешканцями півострова чимало викликів. Молодь Криму готова брати на себе відповідальність за вирішення проблем, яких було немало і до окупації. Тому у нас виникла ідея створити майданчик, щоб ми могли виробити собі спільну візію того, яким має бути майбутнє Криму. Таким майданчиком якраз і стане форум. Нам дуже важливо, щоб кримські татари, які проживають у Криму, в Україні та за її межами, були в спільному інформаційному полі, разом думали і працювали над тим, щоб наше майбутнє було якомога перспективнішим", - сказала організатор міжнародного молодіжного форуму "Майбутнє Криму" Айше Меметова.

Форум "Майбутнє Криму" пройде у Києві 30-32 травня. Протягом цих двох днів 150 делегатів, соціально активних людей, віком від 18 до 35 років, які родом із Криму, разом із модераторами обговорюватимуть питання, що постали перед кримськими татарами за останні два роки.

Серед запрошених гостей форуму та модераторів запланованої подіумної дискусії "Майбутнє Криму: стратегія, візія, місія та нові сенси, роль кримської громади в Україні, роль громади в Криму" - уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, експерт з комунікацій, співзасновник ГО "КримСОС" Алім Алієв, головний редактор онлайн видання "Українська Правда" Севгіль Мусаєва-Боровик та інші експерти, вчені, громадські діячі.

Ресурсну та фінансову допомогу у проведенні форуму та запуску молодіжної платформи "Майбутнє Криму" надають міжнародні фонди - "Відродження" та Аденауера; організаційну та інформаційну підтримку - Міністерство молоді та спорту і МІП.

30 делегатів приїдуть з окупованого Криму до Києва на міжнародний молодіжний форум

Тридцять делегатів зі 150 відібраних для участі в міжнародному молодіжному форумі "Майбутнє Криму", який пройде у Києві 30-31 травня, приїдуть безпосередньо з окупованого Криму.

Про це під час презентації в Укрінформі молодіжної платформи "Майбутнє Криму" та однойменного форуму розповіли організатори форуму.

"Це досить велика частина учасників - молодь із Криму. Уже те, що вони приїдуть звідти на цей форум - героїзм. Ми не знаємо, на що здатний окупант, тому хочемо, щоби молодь, яка приїде на цей форум з Криму, була максимально у безпеці", - сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, додавши, що деталізація не потрібна саме з огляду на питання безпеки.

Координатор міжнародного молодіжного форуму "Майбутнє Криму" Гульнара Муратова зазначила, що відбір кандидатів проводився відкрито, головними критеріями були мотивація та досвід громадської роботи.

"Ми отримали понад 400 заявок, з них відібрано 150 учасників віком від 18 до 35 років з різних регіонів України та з кримськотатарської діаспори з-за кордону, а саме з Туреччини, Польщі, Румунії, Литви, Німеччини", - розповіла Муратова.

Як уже повідомляв Укрінформ, форум "Майбутнє Криму" пройде у Києві 30-31 травня. Протягом цих двох днів учасники разом із модераторами обговорюватимуть питання, що постали перед кримськими татарами півострова за останні два роки.

Серед запрошених гостей форуму та модераторів запланованої подіумної дискусії "Майбутнє Криму: стратегія, візія, місія та нові сенси, роль кримської громади в Україні, роль громади в Криму" - уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, експерт з комунікацій, співзасновник ГО "КримСОС" Алім Алієв, головний редактор онлайн видання "Українська Правда" Севгіль Мусаєва-Боровик та інші експерти, вчені, громадські діячі.

Ресурсну та фінансову допомогу у проведенні форуму та запуску молодіжної платформи "Майбутнє Криму" надають міжнародні фонди - "Відродження" та Аденауера, організаційну та інформаційну підтримку - Міністерство молоді та спорту і МІП.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-