Люди необмежених можливостей. Спорт

Люди необмежених можливостей. Спорт

2697
Ukrinform
19 травня об 11.00 відбулася прес-конференція і відкриття фотовиставки «Люди необмежених можливостей. Спорт».  (Зала 1)

Організатори: Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ”, Громадська організація “Рівні можливості”, Національний паралімпійський комітет України.

У програмі заходу: унікальні знімки з міжнародних змагань; живе спілкування з паралімпійцями; оголошення конкурсу на кращу журналістську роботу на тему рівних можливостей для людей з вадами здоров`я.

Учасники: Ігор Жданов - Міністр молоді та спорту України; Василь Шевченко - перший заступник Міністра соціальної політики України; Валерій Сушкевич - президент Національного паралімпійського комітету України; Костянтин Кузьмін  - президент ГО «Рівні можливості»; Василь Даукшас - голова Київського міського центру культури та спорту інвалідів «Інваспорт»; Валентин Кармінський - автор фотографій; українські спортсмени-паралімпійці.

На світлинах Валентина Кармінського - спортсмени-паралімпійці, які своїм життям доводять, що будь-які перешкоди долаються силою духу. Українські паралімпійці вражають: без рук встановлюють рекорди з плавання; пересуваючись на візку, виграють лижні змагання; з переламаним хребтом стають лідерами велогонок.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі відкрилась фотовиставка "Люди необмежених можливостей"

Сьогодні, 19 травня, в "Укрінформі" відкрилась фотовиставка "Люди необмежених можливостей".

На відкритті присутні вітали її героїв - українських паралімпійців, які прославляють країну своїми перемогами і подають приклад мужності, повідомляє кореспондент агентства.

"Я б хотів подякувати загалу паралімпійців і дефлімпійців, які зібралися тут... Дивлюся на вас - і беру з вас приклад, як бере його і вся країна. Тому що ви нескорені духом. І особливо це важливо в умовах проведення АТО, а фактично - війни, коли молоді хлопці іноді приходять з фронту інвалідами. Ви їм показуєте, як можна перебороти насамперед себе", - сказав міністр молоді і спорту Ігор Жданов.

Гості, серед яких були як члени української паралімпійської збірної, так і представники держави і громадських організацій, оглянули світлини, на яких фотограф Валентин Кармінський "зупинив миттєвості" трьох Паралімпіад - в Пекіні, Лондоні і Ванкувері.

"З того часу, як 2008 року потрапив в якості фотожурналіста на Паралімпіаду в Пекіні, іншого спорту, крім паралімпійського, вже й не знімаю. Бо тоді, коли я занурився у цю атмосферу, в мене стався справжній перелом у житті і світосприйнятті. Це був надзвичайно надихаючий досід", - зізнався автор фотографій.

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич відзначив важливість фотовиставки, що відкрилась сьогодні. "Одне з найкращих інформаційних агентств акцентувало увагу на нашій роботі. Ми рухаємось до 15-ї Паралімпіади. І те, що ви зараз зробили, сприяє подальшому усвідомленню значимості того, що робить цей зал (паралімпійці, які зібрались в залі - Ред.), Міністерство молоді і спорту, Паралімпійський комітет", - підкреслив Сушкевич.

На відкритті виставки виступили і спортсмени-паралімпійці. "Добре, що очима фотожурналістів люди побачать, чим ми живемо: наші злети і падіння, розчарування і перемоги... Ми живемо, ми працюємо і ми показуємо людям, як треба жити", - сказала неодноразова чемпіонка паралімпійських ігор Олена Акопян.

Директор департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики Оксана Полякова у своєму виступі повідомила, що цьогоріч держава виділила додаткових 15 млн грн на продовження будівництва Західного реабілітаційно-спортивного центру в Карпатах, де тренується паралімпійська збірна України і відновлюються воїни АТО. "В цьому році ми виділили додатково 15 млн грн на його будівництво, і 4 млн вже профінансовані", - заявила Полякова. Також вона висловила надію на те, що Національний центр паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів, який знаходиться в Євпаторії, не буде розграбований, перепроданий чи перепрофільований окупантами і після деокупації Криму буде повернутий "в тому вигляді, в якому його залишили".

Генеральний директор "Укрінформу" Олександр Харченко підкреслив, що виставка, що відкрилась сьогодні, не стане поодиноким випадком, а розпочне цілу низку заходів, покликаних привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю."Хотілося б сьогоднішньою зустріччю розпочати цикл серйозних розмов, дискусій, тому що ці спортсмени (з інвалідністю. - Ред.) дають нам багато, але ми повинні їм віддати ще більше", - зазначив Харченко.

На необхідність таких заходів вказав і президент ГО "Рівні можливості" Костянтин Кузьмін. Він також оголосив про початок конкурсу для журналістів на кращий матеріал, присвячений досягненням людей з інвалідністю. "Хочемо отримати від людей, як професіоналів, так і аматорів, фото, відеоконтент або публікації від журналістів на тему надзвичайних досягнень людей з інвалідністю у різних сферах життя", - сказав він. За словами Кузьміна, фінал конкурсу пройде 3 грудня цього року.

Нагадаємо, виставка "Люди необмежених можливостей" організована Українським національним інформаційним агентством "Укрінформ", Національним паралімпійським комітетом України та громадською організацією "Рівні можливості". В яскравих світлинах відображені миттєвості боротьби спортсменів-паралімпійців за перемогу.

Преміальні переможців Паралімпіад будуть збільшені - Жданов

Cуми преміальних для українських спортсменів, які здобудуть медалі на Паралімпіаді, буде збільшено.

Про це повідомив міністр молоді та спорту Ігор Жданов під час прес-конференції в Укрінформі, присвяченої відкриттю виставки «Люди необмежених можливостей».

«Міністерство фінансів завізувало проект постанови Кабінету міністрів України про збільшення суми преміальних для українських спортсменів - паралімпійців і дефлімпійців та їх тренерів до рівня олімпійців», - сказав Жданов, уточнивши, що збільшення здійснюватиметься поступово.

За його словами, нині сума виплат для олімпійців у кілька разів більша, ніж для спортсменів з інвалідністю.

Міністр підкреслив, що українські спортсмени з інвалідністю успішно складають конкуренцію своїм колегам з інших країн, посідаючи високі місця на змаганнях і в неофіційному заліку за кількістю здобутих на Паралімпіаді нагород. Тому зрівнювання сум винагороди буде справедливим, вважає він.

Нагадаємо, у Сочі-2014 українські паралімпійці здобули 25 медалей. Тоді преміальні виплати становили: 800 тис. грн за «золото», 550 за «срібло» і 280 за «бронзу».  

Водночас українським олімпійцям вдалося взяти у Сочі лише дві медалі - «золото» в жіночій естафеті з біатлону і «бронза» в спринті. За «золото» держава виплатила по $125 тисяч, за «бронзу» - $55 тисяч. Слід уточнити, що призові паралімпійцям рахують у гривнях, а олімпійцям - у доларах.

Цікаво, що країни - визнані лідери Олімпіад зазвичай платять своїм спортсменам невеликі суми, оскільки ті непогано заробляють на комерційних стартах і отримують пристойну фінансову підтримку від держави.

Так, американці платять за "золото" $25 тисяч, німці - $20 тисяч, Норвегія, Хорватія і Швеція винагород взагалі не виплачують.

Довідка: ХV Паралімпійські ігри відбудуться у Ріо-де-Жанейро відразу після Олімпіади у вересні 2016 року.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>