Як отримати  візу і закордонний паспорт людині з інвалідністю в Україні?

Як отримати візу і закордонний паспорт людині з інвалідністю в Україні?

2271
Ukrinform
27 квітня об 11.00 відбувся "круглий стіл" на тему: "Отримання візи та закордонного паспорта для людини з інвалідністю в Україні: буденність чи виклик?". (Зала 1)

Організатор: Громадська організація «Європа без бар'єрів».

Учасники: Ірина Сушко - виконавчий директор ГО «Європа без бар'єрів»; Катерина Кульчицька - аналітик ГО «Європа без бар'єрів»; Олег Прохоров - голова правління спортивного клубу інвалідів «Одесса-Баскет»; Кирило Сергєєв - голова Товариства Ветеранів АТО; Ярослав Грибальський - голова правління Львівського обласного відділення Українського фонду "Реабілітація інвалідів"; Сергій Чумак - голова Полтавського обласного осередку «Союзу організацій інвалідів України»; Алла Куца - заступник завідувача відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю; Олександра Тарасова -  голова управління у справах ветеранів та учасників АТО Міністерства соціальної політики України; Лієне Абрама - Голова візового відділу, Посольство Королівства Норвегія; Яніс Леґздінс - Консул, Посольство Латвії; Янош Коллар - Консул, Посольство Угорщини; Сергій Гунько - голова прес-служби Державної міграційної служби; Іван Марусевич - голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України»; Василь Назаренко, голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Підсумкові матеріали:

Громадські активісти закликали Єврокомісію та консульства удосконалити процедуру оформлення віз для людей з інвалідністю

Представники громадської організації «Європа без бар'єрів» стверджують, що одним з суттєвих візових бар'єрів для людей з інвалідністю в Україні є фінансова недоступність візового збору та транспортні витрати.

Про це заявила під час прес-конференції в Укрінформі аналітик ГО «Європа без бар'єрів» Катерина Кульчицька, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для багатьох людей з інвалідністю, особливо тих, хто живе за межами великих міст, де є консульства і візові центри, витрати на спеціалізований транспорт чи перевезення супроводжуючої особи є не підйомними. Через це люди самі відмовляються від поїздок за кордон, навіть за наявності запрошень. Централізоване подання документів і безкоштовна мобільна біометрія суттєво зменшать кількість поїздок і витрат для людей з інвалідністю», - заявила вона.

Експерти «Європа без бар'єрів» також презентували результати моніторингу доступності консульських установ, візових центрів і відділень Державної міграційної служби Києва, опитування представників організації людей з інвалідністю в Києві та 7 регіонах.

«Моніторингом було виявлено низку поширених перешкод, що створюють ризик для життя і здоров'я осіб з інвалідністю та змушують відчувати приниження людської гідності: сходи без пандусів і без ліфтів всередині будівель, високі пороги, вузькі двері, відсутність місць для паркування автомобілів людей з інвалідністю, наявність пошкоджених тротуарів, вибоїн і високих бордюрів, відсутність спеціалізованих або навіть звичайних вбиралень» - зазначила Кульчицька.

Крім того, голова «Товариства ветеранів АТО» Кирило Сергеєв окремо відзначив, що попри наявні перешкоди для людей з інвалідністю в Україні при спробі потрапити у візовий центр, все ж консульства йдуть назустріч і допомагають інвалідам потрапити у консульство чи візовий центр.

«Хочу окремо відзначити, що все ж таки консульства йдуть назустріч і охоронці часто заносять інвалідів на руках. Було й таке, коли йшли нам назустріч і візу для людей-інвалідів, для бійців АТО, які їхали за кордон на реабілітацію, оформлювали буквально за 15 хвилин. Ми дякуємо за такі кроки назустріч», - сказав Сергеєв.

Катерина Кульчицька окремо наголосила, що якщо раніше організації могли подавати документи за групу осіб до консульства централізовано, то тепер кожен мусить робити це самостійно, а для інвалідів це особливо складно.

«У зв'язку з вищезазначеними перешкодами для людей-інвалідів громадські організації просять Єврокомісію, консульства країн Шенгену удосконалити процедуру оформлення візи для людей з інвалідністю. Ми звертаємося до них з рекомендацією звільнити людей з інвалідністю від сервісного збору у візових центрах на підставі документів, що підтверджують наявність інвалідності. Також ми просимо надати можливість акредитації представників людей з інвалідністю у візових центрах для того, щоб такі представники мали право подавати документи людей з інвалідністю від їхнього імені в установах», - зачитала текст петиції до Єврокомісії та консульств країн Шенгену Кульчицька.

Крім того, у рамках прес-конференції в Укрінформі було презентовано фото-історію з 12 світлин, присвяченим перепонам, з якими стикаються люди на візках під час оформлення віз і закордонних паспортів.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-