У світ вийшла книга «Іслам в Україні: історія та сучасність»

У світ вийшла книга «Іслам в Україні: історія та сучасність»

2393
Ukrinform
21 квітня о 14.00 відбулася презентація Книги «Іслам в Україні: історія та сучасність». (Зала 2)

Учасники: Михайло Якубович - доцент кафедри релігієзнавства й теології, Острозька академія; Саід Ісмагілов - голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій ДУМУ «Умма»; Сейран Аріфов - заступник голови ВАГО “Альраід”, магістр шаріатських наук; Людмила Филипович - заввідділом історії релігії та практичного релігієзнавства НАН України Інституту філософії ім. Сковороди, доктор філософських наук, професор; Алла Арістова - ст. науковий співробітник, доктор філософських наук, професор; Юрій Кочубей - доцент, кандидат філологічних наук, Надзвичайний і Повноважний Посол України та інші.

Монографія «Іслам в Україні: історія та сучасність» вийшла друком в рамках проекту наукового збірника «Аль-Калям» в березні цього року та охоплює період від раннього середньовіччя до сьогодення, має за мету поповнити українську бібліотеку ісламознавства свіжими дослідницькими даними.

Видання містить понад 250 сторінок тексту (включно з ілюстраціями і додатками), присвячене появі й становленню мусульманських громад в Україні, як у часи середньовіччя, так і сучасності. Окремі розділи стосуються ісламської культури - рукописних книг, мечетей та ін.

Кошти, які будуть виручені від продажу книги, підуть на волонтерську допомогу військовим шпиталям і дитячим будинкам.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували першу наукову працю, присвячену історії ісламу в Україні

В Україні вийшло перше комплексне історичне дослідження ісламу в нашій країні.

Про основні напрямки своєї наукової розвідки розповів автор монографіі «Іслам в Україні: історія та сучасність» доцент кафедри релігієзнаства та теології Острозької академії Михайло Якубович на презентації в Укрінформі.

"За роки незалежності є багато напрацювань в галузі історії релігії в Україні, як в плані середньовічної, так і сучасної. Але що стосується ісламу, все обмежується статтями, або доробками загального плану. Це одна з перших спроб видати саме цілісне дослідження, яке присвячене ісламу на всій Україні, в дуже широкому географічному охваті, починаючи від Середньовіччя до сучасності", - сказав автор дослідження.

Автор монографії Якубович не обмежується тільки розвідками щодо ісламу та історії мусльман в Криму. Так, зокрема, в книзі багато уваги приділяється дослідженню розвитку ісламу на Волині, де мусульмани мешкали з 15 сторіччя, аналізу рукописних пам'яток ісламської літератури, видатним історичним постатям.

Крім цього, в книзі відведене місце і сучасному стану ісламу в нашій країні, зокрема, формуванню релігійних організацій, розгляду тих принципів та засад, на яких вони існують в сучасній Україні.

За словами автора, тема виявилася настільки широкою, що кожний розділ в цій книзі міг би стати початком окремого дослідження. Крім того, як зазначив Якубович, наразі в Україні не вистачає грунтовних досліджень на цю тематику.

"На мій погляд, назрів час видання енциклопедичної праці про іслам в Україні, яка б містила хоча б кілька сотен статей, присвячених постатям видатних осіб. Особливо кримськотатарського походження, які зараз на слуху, які потребують значної популяризації", - сказав Якубович.

При цьому, на жаль, за словами науковця, вчені не приділяють потрібної уваги цій темі, в той час як в Росії вже видали словник "Іслам в Криму".

На думку релігієзнавця, співробітника Інституту філософії НАН Людмили Филипович, дослідження Якубовича допоможе подолати стереотипи стосовно ісламу та мусульман, що панують у суспільній свідомості.

"Прочитавши цю книгу, ми робимо висновок, що ті території, які зараз належать Україні, були обізнані з ісламом, і не було упередженого відношення до цих людей. За моральними вимогами мусульмани не відрізняються від інших людей. Очікування від ісламу ворожості чи радикалізму, або фанатизму чи екстремізму - це не притаманно українцям", - сказала Филипович.

У подальшому в планах Якубовича - дослідити історію ісламу на Західній Україні та окремо стан ісламу у сучасній Україні.

Також сьогодні на Книжковому Арсеналі відбулася презентація ще однієї праці науковця, яка присвячена інтелектуальним здобуткам ісламських мислителів - "Філософська думка Кримського ханства".

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-