Весняний бум в органічному секторі:  Європа скуповує українську коноплю

Весняний бум в органічному секторі: Європа скуповує українську коноплю

2827
Ukrinform
23 лютого о 14.15 відбулася прес-конференція на тему: "Європейське майбутнє українського органічного ринку. Парад регіональних органічних форумів та запобіжники від шахраїв". (Зала 1)

Організатори: Інформаційний центр «Зелене досьє», сертифікаційний орган «Органік Стандарт» та консультаційний орган «КьюС».

Як держава захищає права споживачів та підтримує органічний сектор, як учасники органічного ринку відстоюють свою правду. Про все це йшлося на прес-конференції, до участі в якій були запрошені:

- виробники органічної сертифікованої продукції та експоненти БіоФах 2016 - Анна Борисова, маркетолог  ПрАТ «ЕтноПродукт» та Євгеній Комаров, заступник директора ПП «Граніт-Агро»;

- Клод Ексбраят, засновник та керівник СЕО проекту Biologic.ua, в рамках якого відкрито перший органічний ресторан в Києві;

- організатори національного павільйону України на БіоФах - консорціум трьох ключових учасників органічного ринку України: Катерина Малькова (Шор), менеджер проектів Інформаційного центру «Зелене досьє», Сергій Галашевський, директор сертифікаційного органу «Органік Стандарт» та Ксенія Гладченко, директор консультаційного органу «КьюС»;

партнери національного павільйону України на БіоФах 2016 та активні учасники органічного сектору в Україні:

- Олена Березовська, голова громадської спілки виробників сертифікованої органічної продукції «Органічна Україна» - ініціатор та засновник щорічної конференції «Органічна Україна»;

- Наталія Прокопчук, менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO);

- Антон Порембський, начальник відділу з питань АПК Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» (Держзовнішінформ, ДЗІ).

Для довідки:

БіоФах (Нюрнбергг, Німеччина) – це найбільша торгівельна виставка органічної продукції в світі, в якій у 2016 році взяли участь понад 2500 експонентів з 90 країн. Вже втретє на БіоФах був представлений національний павільйон України, в якому було представлено 11 компаній. Сторінка національного павільйону України www.facebook.com/UkraineatBioFach2016, фото за посиланням  https://picasaweb.google.com/108733319623397844030/BioFach2016GeneralPhotos.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Підсумкові матеріали:

Виробники органічної продукції потребують державної підтримки і бодай одного профільного чиновника в Мінагрополітики - експерт

Виробники органічної продукції в Україні потребують підтримки від держави.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі "Європейське майбутнє українського органічного ринку» заявила менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Наталія Прокопчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Усі учасники ринку, виробники органічної продукції будуть дуже раді, якщо держава зверне свою увагу на цей динамічний сектор аграрного ринку в Україні», - сказала Прокопчук.

З тим, експерт вважає, що в штаті Міністерства аграрної політики має бути окремий посадовець, який би займався розвитком органічного сільгоспвиробництва в Україні.

«Було б ідеально, аби Мінагрополітики дало окремо людину, яка б займалась виключно органічним сектором сільського господарства, як це є у Польщі. У Чехії цим взагалі цілий департамент займається», - додала Прокопчук.

Україна у 2015 році експортувала 60 тисяч тонн органічної продукції

За оцінками сертифікаційного органу «Органік Стандарт», з України у 2015 році було експортовано 60 тис тонн органічної сільськогосподарської продукції.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі "Європейське майбутнє українського органічного ринку» заявив директор «Органік Стандарту» Сергій Галашевський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У минулому році з України було експортовано 60 тисяч тонн органічної продукції, в переважній більшості - сировина. Це і технічні зернові культури, і бобові культури, і дикорослі ягоди та горіхи», - сказав Галашевський.

Присутня на прес-конференції директор консультаційного органу «КьюС» Ксенія Гладченко додала, що українська органічна продукція постачається до ЄС без окремих квот на безмитний експорт.

«Органічна продукція з України на ринок ЄС заходить по тій же квоті, що і звичайна», - розповіла експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-