Об'єднання зусиль медицини, пацієнтів та громадськості по упередженню, виявленню та лікуванню онкологічних захворювань

Об'єднання зусиль медицини, пацієнтів та громадськості по упередженню, виявленню та лікуванню онкологічних захворювань

Укрінформ
4 лютого о 10.00 відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з раковими захворюваннями  на тему:  «Об'єднання зусиль медицини, пацієнтів та громадськості по упередженню, виявленню та лікуванню онкологічних захворювань».  (Зала 1)

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Організатор: ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями».

Учасники: Ірина Крячок - д-р мед. наук, завідувач науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів та ад`ювантних методів лікування НІР України; Сергій  Коровін - д-р мед. наук, заступник директора з наукової роботи НІР України; Зінаїда Федоренко - співробітник науково-дослідного відділення епідеміології раку у національному канцер-реєстру НІР України; Валентина Юрчишина - голова правління ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями».

Підсумкові матеріали:

Щороку від раку помирає 80 тисяч українців

Кожного року в Україні від онкологічних захворювань помирає близько 80 тисяч людей.

Про це на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку сказав заступник директора з наукової роботи  Національного інституту раку Сергій Коровін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо говорити про Україну, то це 160 тисяч нових щорічних діагнозів, та 80 тисяч щорічних смертей (від онкозахворювань - ред.)" - сказав Коровін.

Загалом, зараз на обліку в Україні знаходиться більше 1 млн людей з різними формами онкологічних.

За прогнозами фахівців, щорічно приріст захворюваності на рак становить 1,5-2% і до 2020 року кількість первинних випадків раку в Україні збільшиться.

«До 2020 року ми прогнозуємо, що буде приблизно 200 тисяч нових випадків раку», - сказала на прес-конференції співробітник науково-дослідного відділення епідеміології раку у національному канцер-реєстрі НІР Зінаїда Федоренко.

За її словами, незважаючи на те, що в Україні діють міжнародні протоколи лікування, на 100 випадків захворювань припадає приблизно 50 смертей. Серед причин високого рівня смертності фахівець назвала пізнє звернення до лікарів та встановлення невірних діагнозів на ранніх стадіях.

"Ми виявляємо рак запізно. Рак та боротьба з ним не тільки справа онкологів. В Україні лікарів-онкологів всього 1200, а на обліку стоїть більше мільйона хворих. В цьому питанні дуже велику роль відіграють лікарі загальної практики. Достатній рівень грамотності терапевтів, хірургів, інших лікарів, високий рівень перестороги можуть зіграти важливу роль, тому що виявлення захворювання на ранній стадії дає можливість вилікувати до 80% пацієнтів, (хворих на рак — ред.)", - сказала Зінаїда Федоренко.

Лікарі запевняють, що зараз сучасні методи діагностики та технології дозволяють діагностувати рак на ранніх стадіях та вилікувати його у більшості випадків. Задля цього, окрім зусиль медичної спільноти та громадськості, потрібні як масштабні роз'яснювальні заходи, так і зусилля з боку держави.

«Крім роз'яснювальної та загальноосвітньої програми, існують і скринінгові програми, але вони дорого вартісні та впровадження їх в медичну практику можливе лише при наявності потужної медичної бази та відповідного фінансування», - наголосив Коровін.

Крім того, роз'яснювальну роботу потрібно вести і серед медичних працівників.

Як зазначила на прес-конференції голова правління ВГО "Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями" Валентина Юрчишина, часто до онкологів пацієнти звертаються вже на останніх стадіях захворювання, через невірно поставлений діагноз.

"Ми пропонуємо створити програму підвищення кваліфікації регіональних онкологів, гематологів, в якій передбачити  форми роз'яснювальної роботи серед лікарів, в тому числі терапевтів, сімейних лікарів з виявлення та ранньої діагностики онкології, а також реабілітації хворих після проходження агресивних курсів лікування", - сказала Юрчишина.

На її думку, фінансування такої програми було б можливо в тому числі і за кошти регіональних бюджетів.

Нагадаємо, що 4 лютого відмічається Всесвітній день боротьби проти раку. Щорічно у світі виявляється 12 млн первинних випадків захворювання на рак. У всьому світі онкологічні захворювання займають друге місце серед причин смертності після серцево-судинних патологій.

Лікарі порадили як проводити профілактику раку

Регулярні обстеження дозволять знизити ризики захворювання на онкологію та виявити рак на ранній стадії.

Про це на прес-конференціі з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку, що відбулася в Укрінформі у четвер, розповіла доктор медичних наук, завідувач відділення Національного інституту раку Ірина Крячок, повідомляє кореспондент агентства.

"Кожна жінка повинна раз на рік проходити профілактичний огляд у гінеколога, який повинен виконувати так званий ПАП-тест, направлений на виявлення раку шийки матки. Після 50 років жінки, які не входять в групу ризику, повинні раз на два роки робити мамографію. Жінки, які знаходяться в групі ризику, тобто мають фіброаденоми, повинні робити це раз на рік. Жінки та чоловіки старше 50 років повинні зробити колоноскопію, щоб на ранніх етапах виявити рак кишківника. Чоловіки старше 50 років повинні раз на рік робити аналіз на простато-специфічний антиген (ПСА-загальний). Це той мінімум, який повинен виконуватися усіма", - сказала  Крячок.

Також, за її словами, раз на рік кожній людині обов'язково потрібно проходити так зване профілактиче обстеження, яке включає в себе загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, УЗД органів черевної порожнини та флюографію.

"Ось ці прості процедури не коштують занадто дорого. Це доступно на будь-якому рівні, навіть на рівні кожної районної лікарні", - наголосила фахівець.

Лікар зазначила, що злоякісні новоутворення - складні захворювання, причини яких закладені на молекулярному, генетичному рівні. Але 40% причин, які викликають рак, криються у способі життя і залежать від самого пацієнта. Це тютюнопаління, зловживання алкоголем, нераціональне харчування, надмірна вага, ожиріння, а також хронічні інфекції.

"Доведена канцерогенна роль вірусів гепатиту В та С, деяких вірусів папіломи людини, хелікобактер пілорі, які викликають гастрити,", - сказала Крячок.

Лікарі радять звернутися до медичних установ також і за наявності наступних симптомів: загальна слабкість, втомлюваність, немотивована лихоманка, немотивоване зниження ваги, поява ущільнень на шкірі, молочній залозі.

За словами фахівців, на сьогодні в Україні чоловіки найчастіше хворіють на рак легенів, шлунка, простати. У жінок найчастіше виявляють рак молочної залози та органів репродуктивної системи.

"Ці патології сьогодні лідирують в загальному онкоепідеміологічному процесі. Їх виявити нескладно і лікуються вони дуже добре. Це справа не тільки онкологів, лікарів загальної практики, а й кожного громадянина, який турбується про своє здоров'я", - зазначила на прес-конференції співробітник науково-дослідного відділення епідеміології раку НІР Зінаїда Федоренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-