«ЇЇ серце» - художній фільм Ахтема Сеітаблаєва. Запуск у виробництво

«ЇЇ серце» - художній фільм Ахтема Сеітаблаєва. Запуск у виробництво

Укрінформ
2 грудня о 14.00 відбулася прес-конференція на тему: «Запуск у виробництво художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «ЇЇ серце». (Зала 1)

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Організатори: Укрінформ, Держкіно.

Учасники прес-конференції:

Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно;

Ахтем Сеітаблаєв, режисер - постановник;

Іванна Дядюра, продюсер фільму;

Андрій Єрмак, співпродюсер фільму.

Кінофільм «ЇЇ серце» створюється за підтримки Державного Агентства України з питань кіно. Виробництво компанії ТОВ «Ідас фільм». Продюсери фільму - Іванна Дядюра, Андрій Ярмак. Зйомки відбудуться в Україні, Грузії та Ізраїлі. В фільмі планується задіяти інтернаціональний акторський склад, в тому числі голлівудські зірки, актори кримськотатарського та українських театрів, а також німецькі актори.

Анотація до фільму

Під час війни вісімнадцятирічна татарка Саіде намагається врятувати двадцять єврейських дітей-сиріт. Щоб не потрапити в руки фашистів, маленьким іудеям необхідно «перетворитися» на татар, змінити одяг, імена, звичаї і навіть віру. Саіде, ризикуючи власним життям, допомагає їм.

Контактна особа:

Прес-аташе Держкіно, Ксенія Косик

тел.: (093) 201 63 67, Dergkino2015@gmail.com

Підсумкові матеріали:

Держкіно на третину профінансує фільм Ахтема Сеітаблаєва "Її серце" - Пилип Іллєнко  

Ахтем Сеітаблаєв розпочне навесні 2016-го зйомки нового фільму під робочою назвою "Її серце". Це міжнародний проект, і Держкіно профінансує його на третину, виділивши 10 млн грн.

Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко на прес-конференції в Укрінформі.  

"Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва - особливий для нас проект. Для нас важливо підтримувати творчість цього видатного режисера, людини, яка довела, що в кінематографі може створювати успішні і актуальні фільми, що знаходять шлях до серця глядача і в той же час піднімають важливі теми. В цьому проекті Держкіно не є основним фінансовим донором. Наш внесок складає близько третини бюджету - 10 млн грн. І для нас це позитивний сигнал, це означає, що в цей проект вірять і приватні інвестори, й іноземні копродюсери", - підкреслив Іллєнко.

Він зазначив, що тема фільму надзвичайно актуальна. Вона пов'язана з історією кримськотатарського народу, і зараз це одне з найболючіших питань, про яке треба говорити. Крім того, пов'язана з Другою світовою війною і трагічними подіями, що тоді відбувалися, в тому числі і в контексті злочинів проти людяності.

"Ця історія документальна - про те, як у місті Бахчисарай дівчина на ім'я Саїда Аріфова, кримська татарка, під час Другої світової війни врятувала від смерті близько 90 єврейських дітей, яких відправляли з Керчинського дитбудинку для проведення дослідів у тодішню фашистську Німеччину. Трапилось так, що у них була вимушена затримка в Криму і вони потрапили під її крило", - розповів про сюжет фільму Сеітаблаєв.

Він зазначив, що у фільмі будуть порушені і важливі для сьогоднішнього дня питання співіснування людей різних конфесій, різних переконань. "Одною ж з причин того, що сьогодні країна перебуває в стані війни, є брак знань про тих, хто живе поруч. І є відчуття, що спеціально була нав'язана така система, бо якщо люди мало знають один про одного, у цей вакуум незнання можна помістити дуже багато страхів. І мене радує, що в Україні з'явився запит на свою історію, на бажання дізнатися якомога більше про тих, хто живе поруч", - сказав режисер.

За його словами, ця історія також надзвичайно важлива також для кримських татар, більшість з яких і далі живуть в Криму. "Тут, на материковій Україні, ми ще раз нагадуємо про те, що Крим - це Україна, і про те, що історія кримських татар як невід'ємної частини України надзвичайно важлива для нашої держави. Але політична складова не буде домінувати у фільмі, ми прагнемо розповісти історію про матір і дітей", - підкреслив Сеітаблаєв.

Сеітаблаєв мріє зняти в "Її серці" світову зірку і зіграти одну з ролей  

Ахтем Сеітаблаєв планує на головну роль у своєму фільмі "Її серце" - історії про те, як кримська татарка під час Другої світової війни врятувала від смерті близько 90 єврейських дітей, - світову зірку, а також планує знятися сам.

Про це режисер розповів на прес-конференції в Укрінформі.

 "Пошук актриси на головну роль ще не закінчено. Щодо виконавиці у нас багато мрій. Участь актриси, яку ми хочемо залучити, дуже б зміцнила історію фільму в плані творчості, з іншого боку, це була б хороша маркетингова складова. Дуже сподіваюсь, що найближчим часом я озвучу це ім'я", - сказав Ахтем Сеітаблаєв, додавши, що "максимум до кінця січня" знатиме, хто гратиме головну роль.

Якщо ж контракт із зіркою укласти не вдасться, то, за його словами, скоріш за все шукатимуть невідому актрису, яка "абсолютно точно відповідатиме образу". "Ми ведемо переговори з низкою акторських агентств і конкретно з деякими актрисами в Туреччині, в Ірані та Ізраїлі", - уточнив режисер.

Він також зазначив, що спробує сам зіграти у фільмі невелику роль.  

"Я постійно намагаюся залізти в кадр, адже по одній з професій - я актор. Не знаю, наскільки це буде доречно, але припас для себе невеличку роль. До того ж слухаю старших товаришів, таких, як Георгій Данелія, які кажуть, що присутність режисера в кадрі позитивно впливає на фільм", - сказав Сеітаблаєв.

За словами режисера, зйомки розпочнуться навесні, планується, що це будуть натурні зйомки в Грузії, де зніматимуть події, що насправді розгорталися в Бахчисараї. А на екрани фільм планується випустити восени 2017 року. До прокату фільм побуває на фестивалях.

"Ми будемо намагатися створити максимально широку фестивальну історію для нашого фільму і подавати його, в першу чергу, на фестивалі класу "А", зокрема на Берлінський. З цією творчою командою і такою драматургією ми мріємо про те, що наша історія буде цікава, зокрема, і для фестивалів", - підкреслив режисер.

Як зазначалося, Держкіно України профінансує проект на 10 млн грн. Загальний бюджет фільму - 1,3 млн євро. Фільм зніматиме команда, яка працювала над стрічкою Сеітаблаєва "Хайтарма", зокрема оператор Володимир Іванов. Музику до нього писатиме композитор Дато Євгенідзе. Зйомки відбудуться в Грузії, Ізраїлі й Україні. У фільмі планується задіяти інтернаціональний акторський склад, зокрема акторів кримськотатарського та українських театрів, а також німецьких акторів.

За словами співпродюсера фільму Андрія Єрмака, вже сьогодні до проекту є великий інтерес у світі, зокрема з боку прибалтійських, грузинських, турецьких, низки європейських телекомпаній. "Ми сподіваємось на справжній світовий прокат", - підкреслив він.

Фільм "Її серце" - про те, як під час війни вісімнадцятирічна татарка Саіде намагається врятувати майже 90 єврейських дітей-сиріт. Щоб не потрапити в руки фашистів, дітям необхідно "перетворитися" на татар, змінити одяг, імена, звичаї і навіть віру. Саіде, ризикуючи власним життям, допомагає їм.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-