Не всюди в Європі розуміють військові загрози - Кулеба

Не всюди в Європі розуміють військові загрози - Кулеба

Ексклюзив
Укрінформ
У Європи ще є час на підготовку до потенційних криз, пов'язаних з військовим конфліктом, і цей час необхідно використати максимально ефективно.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в кулуарах конференції з готовності ЄС у Брюсселі.

«На відкритті (конференції - ред.) багато говорили про готовність Європи до кліматичних викликів – зокрема до масштабних лісових пожеж. Це надзвичайно важливий і правильний фокус, адже для європейських країн такі події є серйозними кризами, що потребують системної підготовки та реагування. Водночас для України контекст готовності інший», - зауважив віцепрем’єр.

«Ми живемо в умовах повномасштабної війни, де критична інфраструктура щодня зазнає цілеспрямованих атак. І для нас «готовність» – це передусім здатність систем працювати під постійною загрозою обстрілів і швидко відновлюватися після них», - наголосив Кулеба.

Він пояснив, що це передбачає й інше розуміння загроз безпосередньо населенням.

«Саме тому наша мета на цьому заході – поділитися практичним досвідом, який Україна здобула в умовах постійних криз. Ми отримали його не з власної волі, але сьогодні вже маємо напрацьовані рішення і готові ділитися ними з європейськими партнерами. Насамперед – щоб посилити спільне розуміння того, на які аспекти стійкості варто звертати увагу вже зараз», - заявив віцепрем’єр.

«Час для підготовки ще є, але саме зараз є можливість використати його максимально ефективно», - наголосив Кулеба.

Він додав, що окремі країни Європи краще підготовлені до військових конфліктів, що відзначається у Брюсселі, де також проявляється значний інтерес до українського досвіду готовності.

«Окремо відзначаються країни Північної Європи, де культура підготовки до криз є системною – від освіти у школах до розвиненої інфраструктури укриттів. Це приклад послідовного підходу до формування стійкості на рівні держави і суспільства», - пояснив віцепрем’єр-міністр.

Читайте також: Частина Європи не до кінця усвідомлює рівень загрози від РФ та Білорусі - президент Чехії

Він визнав, що різні регіони Європи живуть у різних безпекових контекстах.

«Для країн Південної Європи, зокрема Греції, Іспанії чи Португалії, більш звичними є кліматичні виклики, такі як масштабні пожежі. І це природно формує інші пріоритети у підготовці. Разом з тим, останні події у світі, зокрема ескалація на Близькому Сході, а також нові типи загроз, які ми вже переживаємо в Україні, поступово змінюють це сприйняття. Питання готовності стає більш комплексним і актуальним для всієї Європи», - заявив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба на конференції у Брюсселі розповів про досвід України у захисті критичної інфраструктури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-