Туск: Польща готова передати Україні МіГи в обмін на дрони

Туск: Польща готова передати Україні МіГи в обмін на дрони

Укрінформ
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони. Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз важливішими є ракети до систем ППО.

Про це під час спільної пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським в п’ятницю в Києві заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

«Ці МіГи перебувають у стані готовності до передачі. Ми обоє з Президентом Зеленським говорили про те, що діятимемо гнучко, залежно від потреб. Ми будемо змінювати певні домовленості, адже хочемо діяти справді адекватно, тобто згідно з актуальними потребами. Я знаю, що Україна потребує різних форм протиповітряної оборони, передусім певних типів боєприпасів, ракет», - заявив Туск.

Він додав, що під час переговорів йшлося про взаємний обмін. І Україна готова до такого обміну.

«Йдеться про українські безпілотники, оскільки ми хочемо будувати в Польщі ефективну систему протидії дронам. Наші дронові спроможності та співпраця з Україною є для нас пріоритетом»,- підкреслив Туск.

Польський прем’єр зауважив: Президент Зеленський звернув увагу на те, що на сьогодні для України більш нагальними, ніж літаки МіГ-29, є інші термінові поставки, що стосуються безпеки українського неба.

«Я намагаюся завжди бути серйозним і чесним. Тому сьогодні я не відповім на запитання, поставлене Президентом Зеленським, щодо того, чи могли б замість МіГів розглядатися інші типи техніки. Але я негайно повертаюся до Польщі і вже завтра говоритиму з міністром національної оборони та з нашими генералами і не пізніше понеділка повідомлю Президента Зеленському, що є можливим», констатував Туск.

Читайте також: Україна і Польща підписали лист про наміри спільного виробництва озброєння - Туск

Як передавав Укрінформ, Польща вже передала 47-й пакет військової допомоги Україні, що складався переважно з боєприпасів калібру 155 мм й готує 48-й пакет, який включатиме бронетехніку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-