Кулеба: Саміт перших леді та джентльменів - це захід не лише публічної, а й «жорсткої» дипломатії

Кулеба: Саміт перших леді та джентльменів - це захід не лише публічної, а й «жорсткої» дипломатії

Укрінформ
Саміт перших леді та джентльменів є досить ефективним каналом комунікації з лідерами держав та урядів, представники яких беруть участь у ньому, щодо побудови коаліції для боротьби з російською агресією.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на пресконференції з першою леді України Оленою Зеленською щодо 4-го Саміту перших леді та джентльменів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Саміт перших леді та джентльменів – це, безперечно, головна подія публічної дипломатії України, це вже бренд України, і це вже зафіксований факт. А з іншого боку, для нас це додатковий канал комунікації з лідерами держав та урядів, перші леді або джентльмени яких беруть участь у саміті, і взаємодіють з першою леді України між самітами. Це, як показує життя, досить ефективний канал комунікації. Тому для нас Саміт не лише про публічну, а й про «жорстку» дипломатію», - сказав Кулеба.

Він зазначив, що цей захід з кожним роком здобуває дедалі більшу популярність серед потенційних учасників. У цьому контексті очільник МЗС поінформував, що вже є перші леді, які підтвердили Олені Зеленській свою участь, є ті, які в процесі ухвалення цього рішення.

Глава української дипломатій спрогнозував, що цьогорічний захід буде «ще більш успішним».

«У календарі щорічних самітів Саміт перших леді та джентльменів міцно закріпився і дуже допомагає нам у побудові коаліції, яка допомагає нам боротися з російською агресією», - зазначив міністр.

Читайте також: Кулеба назвав сім принципів воєнної дипломатії України

Як повідомляв Укрінформ, четвертий Саміт перших леді та джентльменів відбудеться у Києві у вересні. Тема цьогорічного Саміту - "Безпека дітей".

Саміт перших леді та джентльменів - щорічна міжнародна подія, яку ініціювала Олена Зеленська у 2021 році. Це глобальна платформа, що об'єднала перших леді та джентльменів для подолання викликів світового масштабу. Під час першого саміту започаткували платформу для розв'язання гуманітарних проблем. Другий захід дав змогу зібрати понад 6 млн доларів на 92 машини швидкої допомоги. На полях третього саміту, який відбувся торік, заснували медичне партнерство. Тоді українські та іноземні клініки уклали 25 меморандумів про медичну співпрацю, зараз їх уже 44.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-