В ОП з’ясовують, чи справді деякі країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру

В ОП з’ясовують, чи справді деякі країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру

Укрінформ
Інформація про те, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке на Саміті миру перевіряється, бо ці країни відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції.

Як передає Укрінформ, про це в понеділок в ефірі Радіо Свобода розповів радник керівника Офісу Президента України Олександр Бевз.

За його словами, українська сторона сьогодні зв’язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів.

«Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися. Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн, і ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати», – заявив радник голови ОП.

За його словами, серед країн – учасниць Саміту миру були й такі, які одразу повідомили Україні та Швейцарії як організаторові Саміту, що не готові приєднуватися до будь-якого документа, незалежно від змісту.

Читайте також: Хороший результат: президентка Швейцарії підбила підсумки Саміту миру

«Напевно це пов’язано з специфікою певних політичних процесів всередині цих країн. Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент, як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа. Я впевнений у тому, що деякі країни, які були присутні і не приєдналися до комюніке, приєднаються пізніше. Навіть ті, які не були, зможуть приєднатися. Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися в мирний процес. І те, що вони сьогодні не приєдналися до комюніке, не означає, що вони не будуть членами, учасниками мирного процесу в майбутньому», – сказав Олександр Бевз.

Як повідомляв Укрінформ, згідно зі списком підписантів, оприлюдненим МЗС Швейцарії, Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під підсумковим комюніке Глобального саміту миру, який 15-16 червня відбувся у Швейцарії.

У списку підписантів, який представили вчора , було 80 держав, а зараз у ньому 78 країн, водночас підписи Іраку та Йорданії відсутні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-