Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США - глава МЗС Швейцарії

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США - глава МЗС Швейцарії

Укрінформ
Другий Саміт високого рівня про мир для України може бути проведений до президентських виборів у США.

Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на пресконференції за результатами першого Саміту миру у Бюргенштоку, передає кореспондент Укрінформу.

"Так, я думаю, що цілком можливо, що такий саміт може відбутися до наступних виборів у США. Це залежить від волі держав-організаторів, волі України й волі великих держав", - сказав Кассіс, відповідаючи на запитання про те, чи можливо провести другий Саміт миру до президентських виборів у США у листопаді.

Коментуючи ультиматуми Володимира Путіна щодо умов припинення вогню, глава МЗС Швейцарії заявив, що "це, звичайно, різко контрастувало з волею всіх, хто брав участь у цій конференції".

За словами Кассіса, швейцарська сторона проведе після саміту дебрифінг, зокрема з "країнами, з якими ми контактували, в чиї двері ми стукали і які не прийшли, наприклад з Китаєм".

"Вони також дуже підтримували нас напочатку, але потім відійшли, коли зрозуміли, що неможливо залучити Росію на першому етапі. Зараз ми проведемо дебрифінг з усіма цими країнами й розглянемо, куди може привести цей шлях до миру", - сказав він.

Читайте також: Хороший результат: президентка Швейцарії підбила підсумки Саміту миру

За словами міністра, нині йдеться про те, щоб "знайти спільний шлях у цих різних ідеях" щодо пошуку миру. "Йдеться також про те, як ми можемо працювати над зближенням шляхів. І це буде наступним кроком", - заявив Кассіс.

Він також наголосив на тому, що майже всі учасники Саміту миру підписали спільне комюніке, що є "великим успіхом".

"Лише семеро чи восьмеро не підписалися. І ми самі були здивовані цим великим успіхом. І це вже є основою, на якій ми можемо будувати впевненість, щоб рухатися далі", - заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання щодо проведення другого Глобального саміту миру у Саудівській Аравії обговорюється.

Президент Швейцарії Віола Амгерд заявила, що Швейцарія також готова у разі потреби провести та наступні зустрічі високого рівня про мир для України.

Фото: Ольга Танасийчук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-