В Україні заборонили проросійську політичну партію «СПАС»

В Україні заборонили проросійську політичну партію «СПАС»

Укрінформ
Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов’ян» («СПАС») та передав у власність держави її майно.

Як передає Укрінформ, про це ідеться на порталі Судова влада України.

Зазначається, що 18 квітня 2024 року колегія суддів Восьмого ААС завершила розгляд адміністративної справи № 857/2/24 про заборону політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов’ян».

«Судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов’ян»; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Рішення про закриття каналів Медведчука лежало в Раді ще до 2019 року - РНБО

Повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції та Верховної Ради.

Як повідомлялося, раніше у Міністерстві юстиції поінформували, що ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 квітня 2024 відкрито провадження у справі № П/857/2/24 за позовною заявою Міністерства юстиції до політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов’ян», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача – Служба безпеки України, про заборону діяльності політичної партії.

Читайте також: СБУ оголосила у розшук лідера Компартії Петра Симоненка

Станом на червень минулого року Восьмий ААС задовольнив позови Міністерства юстиції України про заборону діяльності 18 політичних партій. Майно, кошти та інші активи заборонених політичних партій, їх обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави.

Партія "Соціал-патріотична асамблея слов’ян" створена у 2005 році Едуардом Коваленком. Вона виступала "за єдність України, Росії та Білорусі".

У 2022 році СБУ повідомила про підозру Коваленку в державній зраді. Він шукав навідників та коригувальників вогню на території України та передавав інформацію своїм кураторам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-