В Україні запускають проєкт із підготовки управлінців для деокупованих територій

В Україні запускають проєкт із підготовки управлінців для деокупованих територій

Укрінформ
У квітні цього року в Україні стартує пілотний проєкт з підготовки кадрів управлінської ланки для деокупованих територій.

Про це на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомила постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, передає кореспондент агентства.

"Коли ми підійшли до питання створення програми, яка стосується саме управлінської ланки, то зрозуміли, що це варто робити на базі одної з провідних шкіл, яка займається бізнес-освітою. Тому ми дуже дякуємо Міжнародному інституту менеджменту (МІМ), спільно з яким ми напрацювали таку програму. Мені вона здається дуже потужною, тому що поєднує практичні управлінські навички, частину загальних навичок, потрібних управлінцю, і субстантивну складову, яка пов'язана безпосередньо з деокупованими територіями, знаннями щодо роботи на цих територіях. Програма є дуже важливою, ми в квітні вже будемо її запускати", - зазначила Ташева.

Вона закликала мотивованих громадян, які готові сприяти реінтеграції окупованих територій України, подавати заявки на участь в програмі.

У межах пілотного проєкту за результатами конкурсу відберуть 100 охочих.

Президентка Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова поінформувала, що урочисте відкриття програми заплановано на 12 квітня. Навчання триватиме до вересня. Крім "ядра" - основних управлінських навичок - студенти отримають можливість обрати одну або кілька спеціалізацій.

"Напрямки спеціалізації - стратегія та безпека, економіка і інновації та організаційний розвиток і лідерство. Ми розуміємо, що комусь захочеться відвідати усі три спеціалізації, і це теж буде можливо", - зазначила Тихомирова.

Завершенням програми стануть розроблені в групах проєкти, які, як очікується, пізніше можна буде реалізувати на практиці.

Навчання проходитиме онлайн, у вечірній час, двічі на тиждень з кожної зі спеціалізацій. Воно включатиме як традиційні академічні практики, такі як лекції, домашні завдання, іспити тощо, так і зустрічі зі спеціальними гостями.

Читайте також: Уряд готує постанови, щоб змінити назви населених пунктів Криму ще до деокупації - Ташева

Брати участь у конкурсі можуть претенденти як із досвідом державної служби, так і без нього: ветерани російсько-української війни, бізнесмени, журналісти та інші. Однак вимагається підтверджений документально досвід роботи протягом мінімум семи років. Інших обмежень, гендерних, вікових чи якихось інших, немає.

Подати заявку на участь у програмі можна на сайті проєкту.

Навчання для учасників безкоштовне, завдяки допомозі донорів - USAID - та підтримці Офісу Президента України і Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читайте також: Інформаційна деокупація: Нацрада та Представництво Президента у Криму узгодили спільні зусилля

Як наголосила Ташева, програма зі створення кадрового резерву для деокупованих територій вкрай важлива, оскільки нині окуповані території після повернення під контроль України потребуватимуть десятків тисяч державних управлінців. Потреба одного лише Криму становитиме не менш як 50 тисяч фахівців. На початок окупації на півострові працювали 16 тис.164 українських держслужбовців, частина з яких виїхала на підконтрольну Україні територію, а частина погодилася на співпрацю з окупаційною "владою".

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2023 р. Кабінет міністрів удосконалив процес подання заяв до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-