Україна стане єдиною темою наступного засідання Європейської ради - Мішель

Україна стане єдиною темою наступного засідання Європейської ради - Мішель

Укрінформ
Україна стане єдиною темою обговорення на рівні глав держав та урядів під час наступної зустрічі Європейської ради, оскільки від продовження твердої допомоги нашій країні залежить захист інтересів та цінностей самого Євросоюзу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками віртуального саміту ЄС, що був цілком присвячений ситуації на Близькому Сході та координації зусиль після атаки ХАМАС проти Ізраїлю, заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.

Він наголосив, що Євросоюз має продовжувати надавати гуманітарну допомогу палестинцям та сусіднім країнам, які приймають біженців, але при цьому для ЄС принципово важливо залишатися твердим у підтримці України у її протистоянні російській агресії.

«Хочу підкреслити, - я дійсно вважаю, що це наш обов’язок і відповідальність – залишатися рішучими та продовжувати підтримувати Україну, так довго, як це буде необхідним. Ми будемо залишатися мобілізованими у цьому сенсі. Україна буде єдиним пунктом порядку денного наступної Європейської ради. Ми розпочнемо обговорення з огляду багаторічного європейського бюджету (MMF), і на оперативному рівні наші заступники міністрів зустрінуться до кінця цього тижня, щоб обговорити теми, які ми будемо виносити на Європейську раду», - сказав Шарль Мішель.

Читайте також: Європарламент підтримав створення Українського фонду у розмірі €50 мільярдів

Він повідомив також, що вже наступного понеділка відбудеться Рада міністрів Євросоюзу із закордонних справ, і вона також піде далі в аналізі дій, які ЄС має здійснити, щоб надійно захистити власні інтереси й цінності.

«Без сумніву, є принаймні одна країна, яка отримує переваги від серйозної ескалації насильства у цьому регіоні (Близького Сходу – ред.), і це – Росія. РФ буде намагатися - і вона вже почала це робити - скористатися з цієї ситуації, щоб підживлювати наративи проти Європейського Союзу, проти наших партнерів, буде просувати наратив, мовляв, є люди, які хочуть захищати багатосторонність, і водночас демонструють подвійні стандарти. Давайте не потрапляти у цю пастку. Будемо залишатися відданими нашим принципам, нашим цінностям, повазі до прав людини, повазі до гідності людей, до міжнародного права та до верховенства права», - наголосив президент Європейської ради.

Читайте також: Війна Росії проти України не дозволяє Євросоюзу зволікати з процесом розширення - Мішель

Як повідомлялося, від початку російського вторгнення ЄС та його країни-члени надають Україні суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу, загальний обсяг якої сягнув вже 82 мільярдів євро.

Зокрема, у цьому році ЄС виділив для України пакет макрофінансової допомоги в обсязі 18 мільярдів євро, яка разом із допомогою інших країн-донорів дозволила державі виконувати базові соціальні функції в умовах війни.

Фото: European Union

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-