Фірташ отримав від Білорусі дипломатичну посаду у Відні – ЗМІ

Фірташ отримав від Білорусі дипломатичну посаду у Відні – ЗМІ

Укрінформ
Олігарх Дмитро Фірташ з метою уникнення екстрадиції до США отримав статус радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні, щоправда, австрійський уряд не вважає його дипломатом.

Про це передає Укрінформ, про це повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на наявне у редакції рішення Вищого земельного суду Відня у справі Фірташа.

"Український бізнесмен Дмитро Фірташ, як з'ясувала DW, намагається отримати дипломатичний імунітет через роботу при UNIDO. Це випливає з тексту рішення Вищого земельного суду Відня у кримінальних справах від 14 червня, який є в розпорядженні редакції", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Суд в Австрії постановив переглянути справу про екстрадицію Фірташа

Зазначається, що у рішенні суду перелічено аргументи захисту Фірташа, завдяки яким він домігся того, що після дев'яти років судової тяганини у щодо його екстрадиції до США розгляд справи буде розпочато наново. Ключовий аргумент – посада, яку Фірташ обійняв при Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), за наполяганням його адвокатів, передбачає дипломатичний імунітет від кримінального переслідування.

"Несподівана дипломатична кар'єра Дмитра Фірташа у Відні пов'язана з режимом на чолі з білоруським правителем Олександром Лукашенком. Як зазначено у тексті рішення Вищого земельного суду Відня, Фірташ має статус радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні", - йдеться у статті.

Читайте також: У справі Фірташа обрали запобіжні заходи п’ятьом керівникам облгазів

Відповідну ноту про делегування українського бізнесмена як представника при UNIDO було передано до штаб-квартири Організації 29 червня 2021 року.

"Саме на підставі цього статусу Дмитро Фірташ вимагає зупинити процедуру екстрадиції до США, посилаючись на дипломатичний імунітет. Аби довести, що Фірташ як радник при UNIDO має статус дипломата, включно з дипломатичною недоторканістю, адвокати бізнесмена у жовтні 2021 року передали суду юридичну експертизу, підготовану одним із західноєвропейських професорів з міжнародного права", - зазначається у статті.

Поруч з цим вказується на те, що міністерство юстиції Австрії повідомило суд, що Фірташ не акредитований належним чином при UNIDO і не має відповідної акредитаційної картки від австрійського міністерства закордонних справ. Таким чином, уряд у Відні не вважає Фірташа особою, на яку поширюються привілеї дипломата, включно з правовим імунітетом.

Читайте також: Фірташу і керівникам його фірм повідомили про підозру – привласнили газу на мільярди

Зазначається, що суди попередніх інстанцій врахували повідомлення австрійського мін'юсту і не визнали дипломатичного імунітету Дмитра Фірташа. Однак рішенням від 14 червня Вищий земельний суд Відня у кримінальних справах повернув справу на розгляд у першій інстанції, зобов'язавши суд дати самостійну правову оцінку, незалежно від позиції мін'юсту Австрії, в тому, чи визнавати дипломатичний імунітет Фірташа. Таким чином, якщо суд визнає українця дипломатом з усіма відповідними привілеями, розгляд справи про його екстрадицію буде призупинено, доки діятиме дипломатичний мандат.

У посольстві Білорусі у Відні на момент публікації статті не відповіли на запитання DW про те, чим саме займається Дмитро Фірташ у статусі радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях в австрійській столиці і чим саме він корисний UNIDO.

Читайте також: Group DF Фірташа спростовує обвинувачення Служби безпеки та БЕБ

Речник адвокатів Фірташа повідомив DW, що коментарі щодо судових процесів не надаються. Таким чином без відповіді залишилося запитання, чи було призначення Фірташа радником у Відні погоджене з самопроголошеним президентом Білорусі Лукашенком або урядом у Мінську і з чиєї саме ініціативи українець почав працювати радником при представництві Білорусі.

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня Вищий земельний суд Відня ухвалив рішення про перегляд справи щодо екстрадиції до США українського олігарха Дмитра Фірташа, задовольнивши його апеляцію.

У Вищому земельному суді Відня повідомили, що тепер, після прийнятого рішення про задоволення клопотання Фірташа та перегляд справи, суд першої інстанції – Земельний суд Відня у кримінальних справах – "повинен буде прийняти рішення по суті – чи є екстрадиція прийнятною, чи неприйнятною". Також має бути перевірено, "чи володіє Дмитро Фірташ дипломатичним імунітетом".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-