Апарат Верховного Суду очолив Віктор Капустинський

Апарат Верховного Суду очолив Віктор Капустинський

Укрінформ
Керівником апарату Верховного Суду призначено Віктора Капустинського, який раніше очолював секретаріат Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Про це інформує пресслужба суду у Фейсбуці.

Як зазначається, Капустинський має досвід судового адміністрування. Він очолював апарати судів касаційної інстанції, працював заступником голови Державної судової адміністрації України.

Першим заступником керівника апарату ВС призначено Расіма Бабанли, який до цього очолював департамент аналітичної та правової роботи ВС. Він з 2013 року обіймає керівні посади в судах касаційної інстанції. Бабанли залишатиметься відповідальним за напрям аналітичного забезпечення Верховного Суду, в межах якого продовжуватиме взаємодіяти з іншими органами влади, установами Ради Європи, міжнародними проєктами співпраці й представляти ВС у створеній ЄСПЛ Мережі вищих судів та аналогічній мережі, створеній Судом ЄС.

Читайте також: Пленум Верховного Суду завершився без обрання заступника голови

Як повідомлялося, 15 травня у НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди у 2,7 млн дол. керівництвом і суддями Верховного Суду.

За версією слідства, хабар був за ухвалене 19 квітня 2023 року Великою Палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання в 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним із акціонером якої є бізнесмен Костянтин Жеваго.

Водночас у пресслужбі Жеваго заперечують його причетність до надання хабаря голові чи суддям ВС.

16 травня під час пленуму Верховного Суду 140 суддів підтримали висловлення недовіри голові ВС Всеволоду Князєву. Судді також ухвалили постанову пленуму ВС про припинення його повноважень.

17 травня Вищий антикорупційний суд відмовився задовольнити скаргу захисту Князєва на його затримання.

18 травня Вища рада правосуддя задовольнила подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання дозволу на утримання Князєва під вартою. Того ж дня Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн грн застави.

31 травня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу Князєву до 75 млн грн.

26 травня пленум обрав новим головою Верховного Суду Станіслава Кравченка. До цього він очолював Касаційний кримінальний суд у складі ВС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-