Соловйов піднімає телерейтинг у радіорубці: дайджест пропаганди за 17 квітня

Соловйов піднімає телерейтинг у радіорубці: дайджест пропаганди за 17 квітня

Укрінформ
«Вагнерівці» вже дають свідчення щодо своїх злочинів, а Соловйов вигоряє буквально на очах.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 17 квітня.

  1. Явка з повинною пригожинських злочинців
  2. Медведчук хоче трибуналу, і він його отримає
  3. Сказ Соловйова прогресує через ЗСУ
  4. Рік тому з’явилася «особиста релігія «Азову»

Явка з повинною пригожинських злочинців

17 квітня головна редакторка RT Симоньян прокоментувала відео, в якому ватажок ПВК «Вагнер» Пригожин дав команду відпустити захоплених українців. На її думку, це «один із найбільш духопідйомних та світлих моментів усієї СВО… Вовкодав правий, а людожер – ні».

Того ж дня Telegram-канал «Гулагу.нет» розповсюдив відео про злочини ПВК «Вагнер» та особисто Пригожина на Донбасі.

Одна з цитат «героїв» відео є фактично резюме тієї війни, яку Росія веде з українцями, при цьому лицемірно-людожерськи називаючи їх «братами»«Ми йшли та вбивали всіх. Були жінки, чоловіки, пенсіонери, діти… Дитині було 5-6 років, вона верещить, а я зробив контрольний. Пригожин дав чіткий наказ «знищити всіх, не дати вийти нікому».

Пригожин, звісно, заперечує: «Ніхто ніколи не розстрілює ні мирняк, ні дітей, це нікому абсолютно не потрібно. Ми туди прийшли для того, щоб урятувати їх від того режиму, під яким вони перебували».

Наслідки «рятування» можна побачити у вигляді нинішнього стану Бахмуту, Авдіївки та багатьох інших міст українського Донбасу. А подібні свідчення від пригожинських злочинців вже можна вважати явкою з повинною.

До того ж у РФ вже не приховують, що «у підпорядкування командування ПВК почали надходити підрозділи мобілізованих військовослужбовців».

Злочини проти людяності з боку міжнародної транснаціональної злочинної організації (якою визнана ПВК «Вагнер»), плюс вже неприховане доукомплектування її мобілізованими – доводить злочинність саме держави Російська Федерація. Накази віддавав не тільки особисто Пригожин, а й Путін, який вбиває українських дітей зброєю проти авіаносців у Дніпрі і добиває контрольними пострілами на Донбасі.

Медведчук хоче трибуналу, і він його отримає

В той час, коли ці та багато інших свідчень ретельно протоколюються як пункти обвинувачення на майбутньому Спецтрибуналі, в Росії продовжують виношувати фентезійні плани щодо суду над українською владою.

17 квітня Віктор Медведчук випустив псевдоісторичний опус з ідеєю створити трибунал «для розслідування нацистської змови з метою захоплення влади в Україні, воєнних злочинів, злочинів проти миру і людяності. Держави, які не хочуть повторення трагедії Німеччини минулого століття і сьогоднішньої України на своїй землі, повинні об’єднати зусилля і провести судовий процес за прикладом Нюрнберзького міжнародного військового трибуналу, надавши правову оцінку діям нацистського режиму Зеленського, його попередників і покровителів».

НАСПРАВДІ, якщо таку «зірку» як Медведчук продовжують запалювати у російському медіа-середовищі – значить це комусь потрібно. Відомо кому.

Це свідчить про те, що:

  • інших альтернативних «українських лідерів», крім Медведчука, у Путіна немає;
  • свої особисті стосунки Путін, як і раніше, ставить вище за все. (про несприйняття персони Медведчука у відкриту волала вся Z-спільнота);
  • питань до Медведчука з боку Кремля з приводу грошей, виділених на те, щоб російську армію «українці квітами зустрічали» – немає (принаймні, поки що);
  • Путіна та його мрію про «іншу Україну» продовжують підгодовувати за допомогою таких ось «політиків», які так само перебувають у паралельній до української реальності;
  • Медведчук не горить бажанням їхати керувати хоча б якоюсь «звільненою територію». І не словом, а ділом втілити мрію про «іншу Україну». Йому й досі комфортніше брехливо скиглити (сидячи в Москві) про те, як «західні політики та спецслужби за допомогою української компрадорської еліти здійснили антиконституційний державний пронацистський переворот» та просувати інші фейкові наративи російської пропаганди про Революцію Гідності.

А взагалі-то сам Медведчук (підозрюваний у державній зраді в Україні) має бути вдячний «київському режиму» за те, що той відпустив його до «вільної Росії», в якій того самого 17 квітня найбільший в її сучасній історії тюремний строк за «держзраду» – 25 років – отримав опозиціонер Володимир Кара-Мурза.

Якщо Медведчук пропонує як альтернативу саме таку путінсько-сталінську державну модель, то українцям є за що боротися. 

А другого шансу Україна Медведчуку вже не надасть. Він хоче трибуналу, він його отримає. Але не той, про який пише.

Сказ Соловйова прогресує через ЗСУ

17 квітня найдорожча зірка путінської пропаганди – Володимир Соловйов – почала нарешті згасати. На його Telegram-каналі (який вже давно орієнтований виключно на маргіналів) з’явилося відео, на якому він за допомогою машини з радіокомплектом закликає українських воїнів «йти на Київ».

НАСПРАВДІ, це вже істерика. Рівно 10 днів тому він пропонував «довбонути по Києву тактичним ядерним ударом. Хтось скаже, що не можна застосовувати ядерну зброю! То ж навіщо її розробляли?!».

Можливо, таким ядерним чином Соловйов намагається відкосити від майбутнього трибуналу, як неосудний за станом душевного здоров’я. Але правда в тому, що він вже давно перетворився у пропагандиста не так Росії, як самого себе. Він остаточно став Медведєвим у телевізорі. Із відповідною аудиторією. 

Його програма «Вечір з Володимиром Соловйовим» останнім часом набирає всього 70 тисяч переглядів.  У рейтингу популярності серед російських телеглядачів вона займає ганебне 16 місце.

Соловйов програє «Вестям», «60 минутам», «Время» та іншим пропагандистським ток-шоу. Вигоряє найоплачуваніший пропагандист Росії буквально на очах. 

Тенденція того, що роль путінських «солов’їних співів» перебільшена спостерігалася ще з серпня минулого року. Але зараз вона набула незворотних ознак. Тому телевізійник Соловйов і вдається до екстравагантних піар-сюжетів на кшталт радіо-звернення до українських вояків.

Рік тому з’явилася «особиста релігія «Азову»

Цікаво, що рік тому, 17 квітня 2022 року, Соловйов чи не вперше дійшов до сказу в прямому етері. Причиною стала загибель флагмана ЧФ РФ крейсера «Москва». Обговорюючи це, він тоді фактично «мочив» міністра оборони РФ Шойгу.

Крім того, тоді:

–    «Россия 1» показала сюжет на тему «Для бійців «Азова» створено особисту релігію, щоб відокремити їх від суспільства, в якому вони жили»;

–   «Красная звезда» опублікувала статтю «Імперія брехні масово тиражує фейки». Один із них, на думку пропагандистів, тоді виглядав так: «українських дітей силоміць вивозять до Росії». (Тепер за це у міжнародний розшук оголошено Путіна та уповноважену з прав дитини РФ Львову-Бєлову);

–   Сенатор Костянтин Косачов заявив, що «США вступили в контакт з Монголією, щоб перевести туди біолабораторії, які вони згорнули в Україні. Американцям важливо як і раніше залишатися впритул до Росії».

Як бачимо, протягом року професійний сказ не тільки Соловйова, а й усієї російської пропаганди тільки прогресує. І причиною цього є ЗСУ, яких вони знову намагаються переконати йти на Київ. 

Це, нагадаємо, пропонував сам Путін у своєму зверненні з нагоди початку «спецоперації»: «Нам буде легше домовитися з вами, ніж із цією зграєю наркоманів та неонацистів».

Отже, чергове кільце російської пропаганди замкнулося. Ані нових ідей, ані нових людей. І без переможної ходи по Україні. Саме тому пропаганда у сказі.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-