Конституційний Суд взявся перевіряти «Харківські угоди»

Конституційний Суд взявся перевіряти «Харківські угоди»

Укрінформ
Конституційний Суд України відкрив провадження у справі щодо конституційності Угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року.

Про це інформує пресслужба суду, передає Укрінформ.

“Друга колегія суддів Другого сенату 13 квітня 2023 року відкрила конституційне провадження у справі за конституційним зверненням 49 народних депутатів України про надання висновку щодо конституційності Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, ратифікованої Законом України „Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України“ від 27 квітня 2010 року № 2153–VI”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угоду про розміщення чорноморського флоту рф в Україні перевірить КСУ

Як зазначається, автори клопотання стверджують, що невідповідність оспореної Угоди „принципам забезпечення національної безпеки, відсутність нормативно-правової бази для вчинення міжнародної угоди такого змісту, а також невідповідність вказаної угоди статті 17 Основного Закону України“ є підставою для визнання цієї Угоди неконституційною.

На одному із засідань Велика палата КС визначить форму конституційного провадження у цій справі, додали у суді.

Суддею-доповідачем у справі виступає Сергій Головатий.

Читайте також: Україна розірвала угоду з росією про порядок перетину кордону

Як повідомляв Укрінформ, 21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент Віктор Янукович підписав угоду між Україною та росією, яка на 25 років продовжувала термін перебування чорноморського флоту рф в Україні нібито в обмін на знижку на газ. За даними ДБР, насправді Україна не отримала знижки — перед підписанням угод рф двічі штучно завищила ціну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-