ФСБ замість безпеки створює фейки: дайджест пропаганди за 13 квітня

ФСБ замість безпеки створює фейки: дайджест пропаганди за 13 квітня

Укрінформ
У Москві своєчасно «відшукали»  український слід у вбивстві «воєнкора» Татарського і вивчають наслідки чергової юридичної поразки Києву. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 13 квітня.

  1. Москва знайшла «другого маріупольського терориста»
  2. Яка «ціль СВО» виконується найбільш успішно
  3. Росія програла чергову газову битву Україні
  4. Мединський переплутав орків із гобітами

 Москва знайшла «другого маріупольського терориста»

За спробу інформаційно загасити жорстоку страту українського полоненого Москва отримує «незадовільно». ФСБ тільки 13 квітня знайшла «український слід» у диявольській смерті «воєнкора» Татарського.

Одразу ж знайшлися і «друзі» Денисова, які давно здогадувалися про його роботу на СБУ, і відео того, як він перетинав кордон, і витяги з соцмереж, де він нібито підтримує «Азов», і багато інших «доказів».

НАСПРАВДІ, заявивши, що Денисов з лютого «слідкував» за Татарським у Москві, а не на Донбасі (де той і мав би перебувати), ФСБ розбиває вщент усю «воєнкорівську окопну правду» про війну в Україні.

Але те, що воєнкори вже давно перетворилися на відеовоїнів (на кшталт кадирівців) відомо давно. Тепер ФСБ це просто офіційно підтвердила.

До того ж вона не стала вигадувати нічого нового, а практично повністю повторила історію, яку вигадала, щоб знайти «український слід» у вбивстві Дар’ї Дугіної

Єдина «драматична» відмінність, яку додали цього разу сценаристи: «родину Денисова тримає у заручниках СБУ в Харкові».

Проте, подібне «розслідування» залишає багато питань, навіть не з точки зору його цілком очевидної фейковості, а з точки зору безпеки простих росіян. Наприклад:

–   Чому «вбивцю» Дугіної (при повній відсутності свідків) ідентифікували вже за дві доби, а організатора вбивства Татарського – лише через 11 (при тому, що головна виконавиця теракту весь цей час перебуває за ґратами і мала б давати зізнання ледь не в прямому етері на «Першому каналі»)?

–   Як так сталося, що українець з таким «азовським» портфоліо в соцмережах спокійно перетнув кордон РФ?

–   Як так сталося, що після теракту у Санкт-Петербурзі, прикордонники (які підпорядковуються ФСБ) дають спокійно летіти (а не вибиратися брянськими лісами) саме українцю, адже саме українці одразу були «призначені» винуватцями?

–   Через експрес-доставку в Росії дійсно можна спокійно переслати вибуховий пристрій?

–   Що, зрештою, не так зі «звільненим» Маріуполем, з якого до Росії потрапляє вже другий український «терорист»? (Вовк, яку звинувачують у вбивстві Дугіної також, за версію ФСБ, з цього міста).

– Тобто ФСБ переконує росіян в тому, що підступний організатор кривавого теракту – громадянин України – не просто вільно в’їжджає в Росію, а й вчергове спокійно її залишає?

Цими та багатьма іншими питаннями й мали б зацікавитися росіяни. Але через те, що у них немає на такі питання прав, вони всього лише мешканці РФ, а не її громадяни. Тому, коли наступного разу ФСБ назначить чергового українського терориста зі «звільненого Маріуполя», росіянам дивуватись не варто. Вони заслуговують на таку службу, яка замість безпеки створює лише фейки.

Яка «ціль СВО» виконується найбільш успішно

В Росії дуже люблять побазікати, що війна з Україною та Заходом «екзистенціальна». 13 квітня в цієї війни досить несподівано з’явилася нова ціль. Сформулювала її неповторна «Логіка Маркова»: «СВО може поліпшити економічне та соціальне становище в Росії».

НАСПРАВДІ, нічого нового. Центр стратегічних комунікацій ще у січні розповідав як ЗСУ борються з бідністю в РФ. Проте, якщо вже навіть прокремлівські «політологи» визнають це, значить, проблема реально існує.

Але вона полягає й у тому, що незабаром поліпшувати соціальне становище буде нема для кого. Адже в Росії на найвищому рівні обговорюється проблема з нестачею населення. Вже навіть є офіційно підраховані цифри.

На початок цього року Росстат оцінював кількість населення, що живе в РФ у 146,5 млн осіб (включаючи тимчасово окупований Крим). Але ця цифра включає як мінімум 1,5-2 млн «мертвих душ» (перепис проходив без побудинкових обходів). За іншими даними, масштаб «приписок» ще вищий – до 5,5 млн осіб.

–    При поточних показниках народжуваності і смертності (через війну в Україні, еміграцію, загальний стан рівня життя та медицини в РФ) – без припливу мігрантів – чисельність постійного російського населення до 2100 року скоротиться на 80 млн осіб.

–   Щорічно РФ  втрачатиме від 390 тисяч до 1,1 млн громадян через перевищення смертності над народжуваністю. 

– В підсумках до кінця століття на території РФ залишиться лише 67 млн жителів.

–   Для збереження чисельності населення на рівні 146 млн осіб необхідно залучати від 0,39 до 1,1 млн мігрантів щороку до закінчення століття.

При цьому голова Слідчого комітету РФ Бастрикін днями констатував «зростання числа кримінальних справ за участі мігрантів і поширення ними в Росії екстремістських настроїв».

13 квітня секретар Радбезу РФ Патрушев заявив, що «на Кавказі не припиняються спроби запровадження норм шаріату замість світських законів».

Отже, висновок: у той час, коли постійне населення нинішньої Росії активно утилізується в Україні, на найвищому рівні активно і публічно обговорюється заселення мігрантами Росії майбутньої.

Якщо в цьому дійсно чергова нова «ціль СВО», то вона досягається Кремлем найбільш вправно.

Росія програла чергову газову битву Україні

13 квітня Україна здобула нову юридичну перемогу над Росією. Арбітражний суд у Гаазі зобов’язав РФ виплатити компенсацію у розмірі 5 млрд доларів за «незаконну експропріацію активів» компанії в Криму у 2014 році.

Генеральний директор «Нафтогазу» Олексій Чернишов назвав це рішення «ключовою перемогою на енергетичному фронті» і сказав, що очікує на нові рішення на користь України.

Реакція Кремля була очевидною – розпач. Його прес-секретар Пєсков лише обіцяв «проаналізувати» рішення суду.

НАСПРАВДІ, поки Кремль аналізує, пояснимо чому це важливо:

–   Це найбільша компенсація, яку вдалося на даний час виграти Україні.

–   Рішення міжнародного суду є обов’язковими до виконання і мають бути виконані примусово.

–   Це означає, що якщо РФ після всіх касацій та звернень про перегляд відмовиться виплачувати компенсацію, країни заблокують російські активи.

–   У разі відмови від добровільного виконання рішення (згідно з Нью-Йоркською конвенцією 1958 року), «Нафтогаз» має право вимагати його примусового виконання на території тих країн, де знаходяться активи РФ.

–   Це рішення створює прецедент, який дозволяє реалізувати виявлене майно РФ та передати виручені кошти Києву.

–  Далі за ним обов’язково будуть інші аналогічні рішення за позовами України або її бізнесменів, які втратили майно через російську агресію.

Мединський переплутав орків із гобітами

І наостанок про радника президента Росії Мединського, який 13 квітня видав із себе «знаного толкініста». Він заявив, що вважає за необхідне «вивчення спецоперації на Україні в школах – для протидії історичному перепрограмуванню»: «Ми не маємо конфлікту з Україною. У нас є, на жаль, конфлікт традиційних колоніалістів, котрі століттями будували успішні імперії, з територією, яка не захотіла бути колонією…Частину жителів України зазомбовано ідеологічно, в країні займаються історичним перепрограмуванням. Це історичне фентезі. Московити – це гобіти. А вони — ельфи. Це із цієї ж серії. Жодного відношення до науки це не має».

НАСПРАВДІщонайменше дві речі, в яких помилився Мединський. Перша: у книгах Толкіна гобіти та ельфи не воювали між собою. Друга: московити – це орки, інші персонажі толкінівського Середзем’я, які увійшли в історію цієї у чистому вигляді колоніальної війни з боку Росії.

А щодо зомбування орків, то достатньо навести лише декілька прикладів пропаганди річної давнини, 13 квітня 2022 року:

–   Після затримання Медведчука голова Держдуми Володін запевняв, що «Зеленський прибрав свого конкурента №1»;

–   Пул «журналістів прибув у понівечений українськими націоналістами Маріуполь» для створення картинки відновлення мирного життя у ньому;

–    Пропагандист Захар Прилєпін заявив, що «спецслужби РФ використовують для придушення спротиву в Херсоні досвід, який отримали в Чечні»;

–    Z-канали повідомили, що «телеканал Бі-Бі-Сі припустив, що ракетного удару по Краматорську завдали українські військові, вказавши на серійний номер ракети» (у Бі-Бі-Сі спростували цей фейк);

–   Розповсюдили дезінформацію, що «заступник командира полку «Азов» Святослав Паламар (позивний «Калина») розбився на вертольоті біля Маріуполя».

–   Поширили фейк, що «захопили в полон командувача Об’єднаного командування сухопутних військ НАТО, генерал-лейтенанта армії США Роджера Л. Клотье-молодшого».

–   Тиражували дезінформацію про те, що «ЗСУ замінували резервуари з хлором на території водоканалу, які планують підірвати під час підходу російських військ до Білогорівки Луганської області».

–    Видали вкрадені агродрони херсонських фермерів за «БПЛА з хімічною зброєю».

Ці історії лише одного дня  річної давнини ми згадали для того, щоб довести – Мединський і решта російських «толкіністів» не просто й досі перебувають у власних колоніальних фентезі (це вже давно не новина), а просто не можуть вигадати нічого нового, щоб пояснити (насамперед собі) чому це не стає реальністю.

Тому потроху їм вже доводиться перепрограмуватись на те, що «ціль спецоперації – денацифікація України» зрештою призвела до фактичної дерусифікації Росії. Саме так, до речі, й буде написано в майбутніх справжніх (а не від Мединського) підручниках з історії.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-