лукашенко на 80% веде російську політику - радник Тихановської

лукашенко на 80% веде російську політику - радник Тихановської

Укрінформ
Міжнародні візити лукашенка до Китаю та Ірану самопроголошений президент білорусі використовує для підтримання зовнішньої легітимності, хоча насправді на міжнародній арені він втілює російську політику.

Таку думку висловив радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка на брифінгу «Міжнародні візити лукашенка до Китаю» в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Я думаю, для лукашенка найважливіше підтримати зовнішню легітимність, яку він втратив у 2020 році, і з того часу ніхто з ним не зустрічався, окрім путіна, російських губернаторів і президента Зімбабве. Йому було дуже важливо показати, що він все ще легітимний, його визнають, з ним зустрічаються... Він (лукашенко. - ред.) намагається бути релевантним на міжнародній арені, щоб не казали, що він - маріонетка путіна, а також має свою політику. Хоча я сумніваюся, що він має якусь незалежність. Єдине, що він насправді контролює в білорусі, - це репресії, а у зовнішній політиці, я впевнений, все погоджується з москвою", - сказав Вячорка.

У цьому контексті він нагадав, як білорусь і росія "дружно" голосують в ООН проти України, як путін і лукашенко підтримують один одного,

"Тому тут не варто мати ілюзій. Я думаю, що на 80% він (лукашенко. - ред.) виконує російську політику, а на 20% через репресії забезпечує свій власний контроль над суспільством", - зазначив радник Тиханоської.

Коментуючи підсумки візиту самопроголошеного президента білорусі до Китаю, він зазначив, що лукашенківська пропаганда присвятила йому дуже багато уваги.

Читайте також: Серйозної мобілізації на території білорусі зараз немає – радник Тихановської

"Але я маю сумніви щодо реальних результатів цього візиту, тому що раніше Китай розглядав білорусь як перевалочний цех по дорозі в Європу, який використовувався для транзиту. Зараз, коли були запроваджені санкції, для Китаю використання білорусі як транзитної території стало дуже невигідним. Так само, як і інвестування в білоруську економіку не має жодного сенсу, бо ми спостерігаємо кризу майже в усіх її секторах", - констатував Вячорка.

Як повідомлялося, посол України в білорусі Ігор Кизим вважає, що Китай більше зацікавлений у транзиті через білорусь китайських товарів і послуг на Захід, аніж у постачанні їх через білоруську територію в росію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-