У Раді зареєстрували проєкти законів щодо акцизного податку на солодкі газовані напої

У Раді зареєстрували проєкти законів щодо акцизного податку на солодкі газовані напої

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №9032-1 і №9033-1, що передбачають запровадження акцизного податку на солодкі газовані напої, а також визначають напрями спрямування виручених коштів.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає Укрінформ з посиланням на вебпортал парламенту.

«Більше року наш комітет проводив консультації із ВООЗ та профільним міністерством, експертами щодо доцільності введення акцизного податку на солодкі газовані напої. Більшість експертів схвально поставилися до такої ідеї. На даний час під двома законопроєктами стоять підписи понад 80 народних депутатів», - зазначив Радуцький.

За його словами, документ №9032-1 вносить зміни до Податкового кодексу, якими пропонується встановити на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин ставку податку у розмірі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою. Платниками будуть виробники та імпортери напоїв.

Законопроєкт №9033-1 визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Інші 50% – буде спрямовано на програму дитячого харчування у школах, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

«Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкти цьогоріч, то закон почне діяти наступного року. Враховуючи міжнародний досвід, прогнозується зменшення обсягу споживання таких напоїв приблизно на 20% і, відповідно, перехід українців на споживання здорової альтернативи, тобто води», - резюмував Радуцький.

Читайте також: До загального фонду держбюджету у лютому надійшли ₴132,2 мільярда

Як повідомлялось, у 2016 році ВООЗ закликала до глобальних заходів щодо зменшення споживання солодких газованих напоїв, зокрема й впровадження акцизного податку. За оцінками організації, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може призвести до скорочення їхнього споживання приблизно на 20%, таким чином запобігаючи ожирінню та діабету.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-