Кабмін залишив посадові оклади держслужбовців у 2023-му на рівні минулого року

Кабмін залишив посадові оклади держслужбовців у 2023-му на рівні минулого року

Укрінформ
Кабінет Міністрів визначив схему посадових окладів для державних службовців у 2023 році: вони залишаться на рівні 2022 року, крім деяких винятків.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у Телеграмі.

"Сьогодні на черговому засіданні уряд ухвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15". Даний акт визначає схему посадових окладів на посадах державної служби у 2023 році", – зазначив він.

Зокрема, посадові оклади для посад державної служби залишаться на рівні 2022 року, за винятком посад спеціалістів державного органу районного рівня, а також посад спеціалістів державних органів обласного рівня та посад провідних спеціалістів державних органів обласного та районного рівнів.

Читайте також: КСУ визнав неконституційним припис закону щодо перерахунку пенсій держслужбовцям

Немчінов нагадав, що у зв’язку із агресію росії основною статтею витрат державного бюджету 2023 року є витрати на оборону та безпеку. Проте, незважаючи на складні умови воєнного стану, у бюджеті збережено рівень соціальних стандартів, а саме мінімальна заробітна плата з 1 січня 2023 року становитиме 6700 грн на місяць.

Окрім цього, як зазначив Немчінов, 22 листопада 2022 року уряд схвалив проєкт Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад".

Метою законопроєкту є запровадження прозорої системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, посилення ролі посадового окладу, припинення практики виплат надмірних необґрунтованих надбавок, запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників державних органів, впровадження системи грейдів.

Читайте також: Зарплата держслужбовців від початку війни в середньому зменшилася - Немчінов

Запровадження такої системи оплати праці державних службовців передбачається з 1 січня 2024 року, крім державних службовців державних органів, діяльність яких регулюється спеціальними законами, для яких передбачається запровадження нової системи оплати праці з 1 січня 2025 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-