Група Єрмака-Макфола підготувала Дорожню карту санкцій проти пропагандистів та артистів рф

Група Єрмака-Макфола підготувала Дорожню карту санкцій проти пропагандистів та артистів рф

Укрінформ
Міжнародна робоча група з питань санкцій проти росії підготувала Дорожню карту рекомендованих індивідуальних санкцій проти російських пропагандистів, артистів, лідерів думок.

Про це повідомляється на сайті глави держави, передає Укрінформ.

"Він (документ - ред.) містить базовий перелік російських пропагандистів, лідерів думок, артистів, які генерують і поширюють наративи кремлівської пропаганди, брехню щодо війни росії проти України й таким чином підтримують політику, спрямовану на підрив територіальної цілісності, суверенітету, незалежності та безпеки нашої держави", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що список доповнюватиметься.

В ОП також розповіли, що у Дорожній карті індивідуальних санкцій виокремлені, серед іншого, пропагандисти, які послідовно відтворюють брехливі наративи відповідно до політики кремля, закладаючи ідеологічний фундамент для російської війни та приховуючи воєнні злочини, що й надалі скоюються.

"Пропагандисти розділені на дві великі групи: ті, хто генерує ідеї для пропаганди (ідеологи, експерти, науковці), і ті, хто поширює ці ідеї (журналісти, артисти та "зірки"). Одіозні аналітичні центри (як-от Міжнародний дискусійний клуб «валдай», «ізборський клуб», рада із зовнішньої та оборонної політики, російська рада з міжнародних справ (РРМС) і російський інститут стратегічних досліджень (РІСД)) мають тісні зв’язки з високопосадовцями, підтримують дії влади, напрацьовують пропагандистські наративи", - пояснили в Офісі глави держави.

Наголошується, що серед тих, хто залучений до поширення інформації на підтримку війни з Україною, – не лише журналісти чи експерти, а й ті, хто є "солдатами" в цій гібридній війні.

Крім того, до Дорожньої карти індивідуальних санкцій внесені артисти, які є не менш небезпечними, ніж корпоративні пропагандисти, завдяки здатності швидко та дієво поширити пропаганду на широкі маси.

Так, із початку повномасштабного вторгнення багато з них відвідали тимчасово окуповані території України, виступили на концертах на підтримку росії чи публічно підтримали режим президента рф та його війну.

"Їхня діяльність не пов’язана із журналістикою, свободою висловлення думки чи наукою, проте цілеспрямовано допомагає зусиллям військово-політичного керівництва Росії в Україні. Водночас більшість із них проводять свої відпустки за кордоном, багато хто є власником дорогої нерухомості у Європі та США", - підкреслили в ОП.

Міжнародна робоча група рекомендує демократичним країнам у всьому світі включити до своїх санкційних списків тих осіб, які поки уникнули цього.

Читайте також: Десятки іноземців відмовляються від керівних посад у компаніях рф, щоб не потрапити під санкції

В опублікованому списку рекомендується застосувати санкції, зокрема, проти Ірини Аллєгрової, Надії Бабкіної, Миколи Баскова, Сергія Безрукова, Поліни Гагаріної, Олега та Родіона Газманових, Михайла Галустяна, Філіпа Кіркорова, Дмитра Кісєльова, Миколи Михалкова, Марії Шукшиної та ін. Загалом у переліку 166 осіб.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії була створена з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

У квітні група представила План дій щодо санкцій, який містить рекомендації для міжнародної демократичної спільноти стосовно комплексу подальших економічних заходів, спрямованих на примус російського керівництва до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для росії.

Міжнародну експертну групу щодо санкцій проти росії очолюють керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і ексрадник Президента США з питань національної безпеки посол Майкл Макфол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-