Група Макфола – Єрмака презентувала Дорожню карту санкцій проти рф

Група Макфола – Єрмака презентувала Дорожню карту санкцій проти рф

Укрінформ
Міжнародна робоча група щодо санкцій проти російської федерації представила Дорожню карту фінансових санкцій.

Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України Володимира Зеленського, передає Укрінформ.

Зазначається, що документ містить аналіз впливу раніше запроваджених обмежень на фінансову систему росії, перелік рекомендацій для посилення тиску на державу-агресора та карту ризиків щодо реалізації санкційної політики.

"Розроблені пропозиції базуються на залежності рф від західних резервних валют, ринків і банків, зокрема в торгівлі. Мета запропонованих обмежень – позбавити росію фінансових потоків, які агресор спрямовує на спонсорування війни", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Санкційний план групи МакфолаЄрмака вже виконаний на 48%

Наголошується, що для цього необхідно зробити три кроки: накласти повні блокувальні санкції на весь фінансовий сектор рф; повністю відмовитися від надання послуг та співпраці з агресором у фінансовій сфері; досягти інституціональної ізоляції, розпочавши перехід до нової економічної політики без участі росії.

"Вказані заходи відповідають трьом рівням нових фінансових обмежень щодо рф, які можуть реалізовуватися поетапно впродовж найближчих місяців", – зауважили в ОП.

Так, експерти групи Єрмака-Макфола розробили детальні пропозиції для запровадження вищезазначених санкцій. По-перше, необхідно накласти повні блокувальні санкції на 30 найбільших російських банків з державним капіталом, московську біржу, національний розрахунковий депозитарій, національний кліринговий центр. При цьому індивідуальні санкції мають бути розширені на російських чиновників, відповідальних за фінансову політику. Окрім того, росія має бути визнана державою – спонсором тероризму і включена до чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF).

"Єдиною установою рф для операцій з товарами, щодо яких не запроваджено санкцій, може залишитися "Газпромбанк". Для цього він має отримати спеціальну ліцензію, яка дасть змогу здійснювати виключно обмежений обсяг операцій та повністю заблокує інші розрахунки", – уточнюється в повідомленні.

Читайте також: Санкційний план проти рф групи Макфола-Єрмака виконаний на 45% – ОП

По-друге, необхідно завершити розірвання економічних відносин з російською федерацією. росію має бути виключено із західних фондів і компаній. Підприємства та окремі особи мають втратити доступ до послуг з інвестиційного та іншого консалтингу, управління активами, роботи на крипторинках. Група пропонує подальше запровадження повних блокувальних санкцій проти всіх російських банків і фінансових установ.

По-третє, необхідно досягти інституціональної ізоляції росії. Для цього запропоновано запровадити жорсткі інструменти контролю над фінансовими операціями з рф. Очікується, що суворий централізований контроль і регулювання торгівлі росії дадуть змогу запобігти крадіжкам технологій та інтелектуальної власності, особливо щодо товарів і послуг подвійного призначення. Щодо російських підприємств має діяти комплексний експортний контроль.

Водночас група пропонує запровадити нові межі прозорості та розкриття інформації щодо компаній, які співпрацюють з росією, задля збільшення ринкового та суспільного тиску. Наголошується на необхідності посилити вимоги щодо роботи з агресором і визначити підстави для запровадження вторинних санкцій.

Читайте також: Нові санкції: Британія заборонила ввозити у рф фунти та авіапальне

Дорожню карту фінансових санкцій, як і попередні напрацювання групи Єрмака-Макфола – План дій щодо посилення санкцій та Дорожню карту енергетичних санкцій, – буде передано інституціям, що відповідають за реалізацію санкційної політики. Санкційний тиск на рф продовжуватиметься.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії була створена з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

Очолюють групу керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), ексрадник президента США з питань національної безпеки посол Майкл Макфол.

У квітні група представила План дій щодо санкцій, який містить рекомендації для міжнародної демократичної спільноти стосовно комплексу подальших економічних заходів, спрямованих на примус російського керівництва до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для росії.

Читайте також: Провідні криптобіржі заблокували акаунти росіян, які намагались обходити санкції

План зосереджений на 10 ключових напрямах санкційної політики, серед яких визнання росії та білорусі державами – спонсорами тероризму, а збройних сил рф – терористичною організацією; повна заборона на російський експорт енергоносіїв; розширення санкцій проти фінансового сектору рф та рб; посилення транспортних та страхових санкцій; розширення й посилення торговельних ембарго та персональних санкцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-