Консенсус в ОБСЄ не працює, як планувалося - генсекретарка

Консенсус в ОБСЄ не працює, як планувалося - генсекретарка

Укрінформ
Принцип ухвалення рішень консенсусом в ОБСЄ сьогодні працює не так, як планувалося на початку створення організації.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила генеральна секретарка ОБСЄ Гельґа Шмід.

"У нас є правило консенсусу, тому що ідея цієї організації від самого початку полягала в тому, щоб зібрати разом держави, які розходилися в поглядах одна з одною щодо багатьох питань, але все ж бачили змогу зміцнити стабільність і безпеку шляхом об’єднання. Прийняття рішень на основі консенсусу повинно було сприяти зміцненню довіри. Але сьогодні це працює не так, як має працювати", - підкреслила Шмід.

За словами генсекретарки ОБСЄ, у питанні досягнення консенсусу в організації й раніше "ніколи не було легко, а в сьогоднішній час досягти його особливо складно". "Важлива робота може бути зупинена або взагалі зірвана однією державою-учасницею, коли за столом сидять 57 учасників. Сказати, що це розчаровує – це нічого не сказати", - зазначила вона.

Читайте також: росії пропонували діалог, але вона обрала насильство – генсек ОБСЄ

Коментуючи питання реформи ОБСЄ, Шмід зауважила, що є різні пропозиції з цього приводу і рішення – за державами-учасницями.

"Щодо реформ, то є багато пропозицій, як покращити роботу ОБСЄ, і багато із них – питання, які мають вирішувати наші країни-учасниці. Особисто я роблю все, що в моїх силах, у межах мого мандата, щоб очолити ті зміни, які зроблять Секретаріат ОБСЄ більш ефективним та дієвим, більш прозорим та підзвітним, більш інклюзивним та відкритим до співпраці", - прокоментувала генеральна секретарка питання щодо реформи ОБСЄ.

Читайте також: Контррозвідка зірвала російську спецоперацію із дискредитації ОБСЄ

На її переконання, наразі "важко говорити про відкритий діалог", але "у майбутньому взаємодія в регіоні ОБСЄ буде необхідною". Водночас таке співробітництво в регіоні "може відбуватися лише за умови добросовісного підходу та на основі поваги до основних принципів і зобов’язань". "Це є ключовим для того, щоб почати відбудовувати довіру та співробітництво. І ОБСЄ покликана відігравати важливу роль у цьому процесі. Вона залишається єдиною платформою для безпекового діалогу в регіоні, який включає як росію, так і Україну. Ми маємо унікальний досвід і знання, які можуть сприяти мирному та стійкому руху вперед", - вважає вона.

Більш детально читайте в інтерв’ю Гельґи Шмід за посиланням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-