ЄС не бачить деескалації на кордоні з Україною і виступив з рекомендаціями до Москви

ЄС не бачить деескалації на кордоні з Україною і виступив з рекомендаціями до Москви

Укрінформ
Євросоюз не вбачає жодних ознак деескалації ситуації на кордоні з Україною, натомість з боку Росії спостерігається загострення ситуації та нарощування погрози силою.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві Європейського Союзу, висловленій під час спільного засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у Відні.

"На сьогодні ми не помітили жодних ознак деескалації біля українських кордонів. Жодної достовірної та такої, що може бути перевірена, інформації про цю незвичайну військову активність не надано. Ми також не побачили ознак готовності РФ брати участь у дуже необхідному діалозі, щоб розвіяти виправдані та серйозні занепокоєння України, а також багатьох інших держав-учасниць", - йдеться у заяві.

Висловлюючи занепокоєння "безпрецедентним та погрозливим масовим нарощуванням Росії сил та переміщення військ поблизу кордону з Україною", у ЄС вказали також на посилання військової присутності Росії в Чорному та Азовському морях та на незаконно анексованому Кримському півострові, а також закриття значної частини Чорного моря, що "збільшує поточну ескалацію та погрозу застосування сили також у морській сфері".

Читайте також: Більшість українців підтримують інтеграцію до Євросоюзу та НАТО

Вказуючи на занепокоєння зростаючою агресивною риторикою та неправдивими обвинуваченнями України з боку Москви, у Євросоюзі висловили шкоду, що Росія відмовилася взяти участь у засідання обох директивних органів ОБСЄ та відповісти на запитання, поставлені Україною та іншими зацікавленими державами-учасницями відповідно до Віденського документу ОБСЄ. "Невиконання цього зобов’язання, відмова від змістовного діалогу підриває цілі та дух Віденського документа та є неповагою до Організації та всіх держав-учасниць", - йдеться у заяві.

На цьому тлі у ЄС закликали Росію все ж надати відповіді на запитання, офіційно поширені в інформаційній системі ОБСЄ на її адресу, а також виступили з низкою рекомендацій до неї. Зокрема, Москву було закликано забезпечити повну прозорість своєї військової діяльності в регіоні, зокрема, що стосується загальної кількості військ, основних систем озброєння та техніки, залучених до цієї діяльності, приналежності залучених частин і з’єднань та їх точної дати повернення у пункти постійної дислокації. Також було зроблено заклик до РФ організувати верифікаційні візити до районів, які викликають занепокоєння, включаючи полігони на російсько-українському та білорусько-українському кордонах. Крім того, Росія має вжити кроки для деескалації ситуації та розпочати змістовний діалог і конструктивні консультації, а також надати детальну інформацію щодо переміщення російських частин з місць проведення навчань до безпосередньо кордонів України та в тимчасово окупований Крим.

Читайте також: Лідери Євросоюзу завтра обговорять події навколо України

До цієї заяви ЄС від імені усіх 27 держав-членів приєдналися також ще 9 наступних країн-учасниць ОБСЄ: Республіка Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Україна, Молдова та Грузія.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю у Відні пройшло спільне засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, скликане на вимогу України для розгляду військової присутності РФ вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях. Водночас, делегація РФ відмовилася брати участь у засіданні та давати роз’яснення країнам-учасницям ОБСЄ щодо її незвичайної військової діяльності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-