Заява послів G7 щодо децентралізації свідчить, що Україна на правильному шляху - Чернишов

Заява послів G7 щодо децентралізації свідчить, що Україна на правильному шляху - Чернишов

Укрінформ
Посли країн «Групи семи» підтримали внесення змін до Конституції України щодо децентралізації, а це означає, що наша країна на правильному шляху.

Таку думку міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов оприлюднив у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

“Послідовна підтримка наших міжнародних партнерів підтверджує, що ми на вірному шляху”, - підкреслив урядовець.

За його словами, "посли країн «Великої сімки» підтримали внесення змін до Конституції України щодо децентралізації". Йдеться, зокрема, про приведення тексту Основного Закону відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

“Також зміни мають на меті остаточно закріпити перехід до децентралізованої моделі держави, коли не абстрактні «чиновники з Києва», а люди на місцях вирішують, яким чином їхній громаді розвиватися; створити міцну фінансову основу для ефективного місцевого самоврядування; переформувати місцеві державні адміністрації у префектури”, — написав міністр.

Заява послів G7 щодо реформи децентралізації в Україні була оприлюднена у Твітері 8 грудня. У ній йдеться про те, що посли цих країн приділяють пильну увагу впровадженню реформи децентралізації в Україні, якій країни «Групи семи» продовжують надавати практичну та фінансову підтримку.

Посли вітають запропоновані зміни до Конституції України в частині децентралізації як добру основу для консультацій щодо кінцевого варіанту змін.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2019 року Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

У січні 2020 року після дискусій в експертному середовищі, у місцевому самоврядуванні та у суспільстві запропоновані зміни були відкликані з парламенту для доопрацювання. Відтоді тривала робота з напрацювання нової редакції змін до Конституції в частині децентралізації. 30 листопада перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що текст змін до Конституції в частині децентралізації перебуватиме на обговоренні в парламенті близько місяця, після чого Президент внесе до Верховної Ради остаточний текст відповідного законопроєкту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-