У лобіювання проти санкцій стосовно Nord Stream 2 вклали мільйони доларів - ЗМІ

У лобіювання проти санкцій стосовно Nord Stream 2 вклали мільйони доларів - ЗМІ

Укрінформ
На лобіювання газопроводу Nord Stream 2 витрачаються мільйони доларів, що ускладнює внесення санкцій проти нього до закону США про фінансування національної оборони на 2022 рік.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в розслідуванні організації OpenSecrets, яка відстежує фінансування виборчих кампаній, а також справи, пов'язані з лобіюванням.

Зазначається, що з початку 2020 року іноземні компанії, котрі беруть участь у будівництві газопроводу, витратили понад $7,4 млн на лобіювання «проти санкцій» та інших питань, пов'язаних з проєктом.

Так, понад $4,5 млн було заплачено лобістській фірмі Roberti Global, якою керує донор демократів і лобіст Вінсент Роберті. Він оприлюднив інформацію про лобіювання «питань, пов'язаних з позицією США стосовно Nord Stream 2, включаючи потенційні фінансові санкції, що впливають на проєкт».

«З початку 2020 року трубопровідна компанія заплатила BGR Group близько 1,3 млн доларів за лобіювання колишнього співробітника комітету Конгресу в закордонних справах Вокера Робертса. П'ять іноземних компаній, які співпрацюють з Газпромом щодо будівництва газопроводу - австрійська OMV AG, Нідерландська Shell International, французька ENGIE й німецькі Wintershall та Uniper SE – найняли лобістів з McLarty Inbound для просування відповідної позиції Держдепартаменту й Ради національної безпеки. Загалом вони заплатили фірмі понад $840 тис. у 2020-му і $600 тис. - за перші три квартали 2021 року», - йдеться у публікації.

При цьому вказується – хоча Nord Stream 2 належить російській державній компанії, Кремль наполягає на тому, що газопровід є «комерційним проєктом». І це дає змогу приховати від громадськості деталі лобіювання та імена урядовців, які до цього причетні. Лобісти приватних іноземних організацій можуть не розкривати інформацію, якщо головним бенефіціаром операції впливу не є іноземний уряд або політична партія.

Як зазначається, найбільше дискусій в Сенаті точилося саме довкола накладення санкцій на компанію-оператора Nord Stream 2 AG. Республіканці наполягають на включенні норми про санкції до законопроєкту і звинувачують лідера сенатської більшості від демократів Чака Шумера в тому, що він не дає можливості проголосувати за відповідні поправки.

У травні президент США скасував санкції проти газопроводу Nord Stream 2, попри їх двопартійну підтримку. Держсекретар Ентоні Блінкен пояснив, що це має «відновити відносини з союзниками і партнерами в Європі». Цього тижня Блінкен та інші посадовці адміністрації Байдена закликали сенаторів зняти санкційні заходи щодо газопроводу.

Раніше Палата представників за двопартійної підтримки ухвалила поправку, яка передбачає санкції щодо російського газопроводу без можливості відхилення їх адміністрацією. Проте закон має бути схвалений Сенатом і підписаний президентом. 

Як повідомлялося, у листопаді німецький регулятор призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG, що зареєстрована як швейцарська компанія і належить Газпрому. Зараз компанія перебуває в процесі створення німецької філії, як це передбачено законом ФРН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-