Присяга суддів КСУ: у Верховному Суді відреагували на слова речника Президента про «затягування»

Присяга суддів КСУ: у Верховному Суді відреагували на слова речника Президента про «затягування»

Укрінформ
У Верховному Суді застерегли прессекретаря Президента Сергія Никифорова щодо непроцесуальних висловлювань стосовно справи суддів Конституційного Суду.

Відповідна заява опублікована на сторінці ВС у Фейсбуці, передає Укрінформ.

У Верховному Суді наголосили, що незалежність суддів і суду гарантується Конституцією та законами України, і вплив на суддю в будь-який спосіб забороняється.

“Публічні висловлювання з боку посадових осіб органів державної влади щодо можливих дій Верховного Суду у справах, у яких такі державні органи є сторонами, можуть вважатися спробами впливу на суд у непроцесуальний спосіб і стати підставою для притягнення таких посадових осіб до відповідальності”, - заявили у ВС.

Зазначається, що ВС наполегливо рекомендує дотримуватися Конституції і законів України та "сподівається, що посадові особи Офісу Президента, які дозволяють собі непроцесуальні висловлювання щодо можливих дій і рішень Верховного Суду, усвідомлюють наслідки порушення положень Основного Закону та процесуального законодавства".

Як повідомляв Укрінформ, 30 листопада прессекретар Президента Сергій Никифоров у Фейсбуці заявив, що глава держави засмучений відмовою у приведенні до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких він 26 листопада призначив суддями Конституційного Суду.

Никифоров зазначив, що для “Офісу Президента це виглядає затягуванням часу з надією на те, що кругова порука в судовій системі знову спрацює, і Верховний Суд ухвалить вигідні рішення для скомпрометованої верхівки КСУ".

За словами Никифорова, Президент сподівається, що у Верховному Суді усвідомлюють суспільний запит на судову реформу і те, що вона є ключовою умовою для економічного розвитку.

30 листопада Конституційний Суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких Президент 26 листопада призначив суддями Конституційного Суду.

29 листопада низка громадських організацій виступила із заявою, у якій закликала Конституційний Суд не приводити до присяги Грищук і Петришина до виникнення вакантних посад за квотою Президента, оскільки це підриває легітимність КС.

Серед іншого у заяві йшлося, що Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, укази про призначення яких Президент скасував 27 березня, залишаються чинними суддями КС, доки не закінчаться строки їхніх повноважень або доки їх не звільнить з посад сам Конституційний Суд.

У Тупицького термін повноважень спливає у травні наступного року, у Касмініна - у вересні.

26 листопада 2021 року на сайті Президента були розміщені укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук і Олександра Петришина на посади суддів КСУ.

Пресслужба глави держави поінформувала, що Зеленський виконав свій конституційний обов’язок та здійснив призначення двох суддів до складу КСУ на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

27 березня Президент видав указ, відповідно до якого дочасно мали бути припинені повноваження двох суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна.

Обидва судді оскаржили це рішення у Верховному Суді.

14 липня 2021 року Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею КС.

Офіс Президента оскаржив це рішення до Великої палати Верховного Суду. Остаточного рішення у цій справі поки що немає.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-