Кулеба та Єрмак обговорили в Конгресі США загрози Nord Stream 2

Кулеба та Єрмак обговорили в Конгресі США загрози Nord Stream 2

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час переговорів у Вашингтоні обговорили безпекові питання, що виникають у зв’язку з будівництвом трубопроводу «Північний поток-2»

Про це сказав Кулеба журналістам після переговорів у Конгресі, передає кореспондент Укрінформу.

Зокрема це питання порушувалося під час переговорів з радником президента США з питань безпеки Джейком Салліваном та сенаторами.

«Безумовно, ми обговорювали «Північний потік-2», особливо в Конгресі, -сказав Кулеба. - Сенатори з великим задоволенням говорять про це... Але зараз, у найближчі три тижні це буде час тихої дипломатії. Буде величезна кількість контактів, обмінів документами, переговорів, телефонних розмов, щоб вийти на результат», - сказав Кулеба. За його словами, сторони «надали поштовху цьому процесові і зараз вийшли на фінішну пряму».

Україна не розглядає «Північний потік-2» як економічний проєкт, а через призму своєї безпеки, зазначив він, підкресливши, що в цьому «нас підтримують наші американські партнери».

Читайте також: Кулеба та Єрмак зустрілися з держсекретарем США Блінкеном

4 – 5 серпня Єрмак та Кулеба здійснили поїздку до Вашингтона у рамках підготовки візиту до США Президента Володимира Зеленськго, який відбудеться наприкінці серпня.

Як повідомлялося, «Північний потік-2» – це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром».

Нещодавно Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опір добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-