Раді рекомендують ухвалити законопроєкт про кримінальне покарання за

Раді рекомендують ухвалити законопроєкт про кримінальне покарання за "кнопкодавство"

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні за основу законопроєкт № 2148 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України”.

Відповідне рішення члени комітету підтримали на засіданні в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я ставлю на голосування пропозицію підкомітету ухвалити висновок та рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт в першому читанні за основу", - сказав голова комітету Денис Монастирський.

Члени комітету підтримали таке рішення.

Автором проєкту закону №2148 є перший заступник Голови Верховної Ради, представник Президента у парламенті Руслан Стефанчук.

“Проєктом закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, - ідеться в пояснювальній записці.

Читайте також: Регламентний комітет Ради відреагував на кнопкодавство депутатів

Зазначається, що відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Крім того, Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту відхилити законопроєкт №1127 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування)".

Його авторами є члени фракції "Опозиційна платформа - За життя" Нестор Шуфрич, Василь Німченко і Вадим Рабінович.

Проєктом закону №1127 пропонується введення кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування. Зокрема, пропонується доповнити Кримінальний Кодекс статтею 351-3 у такій редакції: «Неособисте голосування народного депутата України на засіданнях Верховної Ради України карається штрафом в тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно - карається арештом на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк».

Вважається доцільним, що міра покарання повинна визначатися і залежати також і від наслідків такого голосування, тим більше в тих випадках, коли цей голос був вирішальним для прийняття відповідного рішення Верховною Радою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-