ДБР розслідує зволікання Порошенка під час призначення і звільнення суддів

ДБР розслідує зволікання Порошенка під час призначення і звільнення суддів

Укрінформ
Державне бюро розслідувань розслідує кримінальну справу стосовно можливих зловживань п'ятого президента Петра Порошенка під час звільнення і призначення суддів.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду столиці від 2 вересня поточного року, якою було надано дозвіл слідчим і прокурорам на проведення слідчих дій.

"Клопотання — задовольнити. Надати слідчим слідчої групи Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань... тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій, які знаходяться у володінні Територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області...,а саме: документів, щодо розміру нарахованої та виплаченої суддівської винагороди суддям судів загальної юрисдикції Рівненської області”, - йдеться у резолютивній частині рішення суду.

Читайте також: Порошенко знову не прийшов на допит в ДБР

Як йдеться в ухвалі, у клопотанні слідчий вказав, що до ДБР надійшла заява про вчинення кримінального правопорушення за фактом можливого вчинення колишнім президентом України та іншими службовими особами, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади України, зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посади, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.

Крім того, в клопотанні слідчий зазначив, що в ході допиту заявник пояснив, що відповідно до законодавства, призначення на посаду судді здійснює Президент своїм Указом не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

Зазначений вище порядок призначення судді на посаду застосовується також відносно суддів, 5-річний строк суддівських повноважень яких закінчився, та які подали відповідні заяви до ВККС про призначення суддею безстроково.

Читайте також: ДБР направить Порошенку повторну повістку на допит

При цьому, слідчий у клопотанні до суду зазначив, що в порушення законодавства колишній президент тривалий час не виносив укази про призначення окремих суддів на посади безстроково.

Слідчий вказав, що це спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату суддівської винагороди суддям судів України, які за відсутності суддівських повноважень не здійснювали правосуддя.

Також в матеріалах клопотання зазначено, що відповідно до листа Державної судової адміністрації України № 10-19688/19 від 01.08.2019 загальна сума суддівської винагороди, сплаченої суддям судів України, у яких закінчились суддівські повноваження становить 387 957 445 грн.

Читайте також: Адвокат Порошенка заявляє, що “ЄС” не поширювала фейків про Портнова

Виходячи з матеріалів клопотання, слідчим у кримінальному провадженні було вказано перелік суддів судів загальної юрисдикції Рівненської області, суддівські повноваження яких закінчилися.

Як повідомлялося, ДБР розслідує 13 кримінальних справ, у яких фігурує п’ятий президент Петро Порошенко. У переважній більшості з них заявником став Андрій Портнов - колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-