Рада почала розглядати законопроєкт про імпічмент

Рада почала розглядати законопроєкт про імпічмент

Укрінформ
Верховна Рада почала розглядати законопроєкт "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Про початок розгляду документу оголосив спікер Дмитро Разумков на ранковому засіданні 10 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Розгляд законопроєкту за скороченою процедурою підтримали 270 народних депутатів.

Читайте також: Лічильну комісію Ради очолив депутат від "Слуги народу"

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" вніс до парламенту глава держави Володимир Зеленський 29 серпня.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 6 вересня ухвалив рішення рекомендувати парламенту ухвалити законопроєкт №1012 за основу і в цілому.

Цей законопроєкт передбачає, що Верховна Рада може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Після прийняття рішення про звинувачення Президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент Президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент Президента України головуючий від імені парламенту має вибачитися перед Президентом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-