Рада взялася за призначення нового глави ГПУ

Рада взялася за призначення нового глави ГПУ

Укрінформ
Верховна Рада ІХ скликання почала розгляд проєкту постанови про надання згоди на призначення Руслана Рябошапки на посаду Генерального прокурора.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Рада почала розгляд проєкту постанови 1019 після звільнення Юрія Луценка з посади генпрокурора.

Руслан Рябошапка займає посаду заступника керівника Офісу Президента.

Згідно з пунктом 11 статті 106 Конституції, Президент України призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради Генерального прокурора.

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді VIII скликання проєкт постанови "Про надання згоди на звільнення Президентом України Луценка Ю.В. з посади Генерального прокурора України". Парламент VIII скликання залишив його без розгляду.

Читайте також: Рада схвалила звільнення Луценка з посади глави ГПУ

Руслан Рябошапка народився у 1976 році. За освітою юрист, закінчив Міжнародний Соломонів університет за спеціальністю “Правознавство”. Заслужений юрист України. З 1998 працював у Міністерстві юстиції України, з 2010 року у Секретаріаті Кабінету Міністрів України. З 2013 року займався аналізом антикорупційної політики в громадській організації “Трансперенсі Інтернешнл Україна”. У 2014 році - заступник Міністра юстиції України.

З 2016 року - член Національного агентства з питань запобігання корупції. 21 травня 2019 року призначений Заступником Глави Адміністрації Президента України, з 25 червня 2019 року - Заступник Керівника Офісу Президента України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-