Рада розглядає відставку Гройсмана

Рада розглядає відставку Гройсмана

Відео
Укрінформ
Верховна Рада почала розглядати питання щодо відставки Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я хочу повідомити, що на розгляд парламенту вноситься проект постанови №10341 “Про відставку Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича”. Відповідно до статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради належить вирішення питання про відставку Прем'єр-міністра України. Згідно з частиною другою статті 115 Конституції, частиною першою статті 15 Закону "Про Кабінет Міністрів України" Прем'єр-міністр має право заяви у Верховній Раді України про свою відставку", - оголосив Голова ВР Андрій Парубій.

У сесійній залі присутні сам Гройсман і члени уряду.

Обговорення у Верховній Раді за відставку Гройсмана / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Парубій зазначив, що спершу виступить Гройсман, після чого із доповіддю виступить голова підкомітету Комітету з питань правової політики та правосуддя Наталія Новак.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня Президент України Володимир Зеленський під час інавгурації оголосив про розпуск ВР та закликав членів уряду піти у відставку. Увечері того ж дня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про своє рішення піти з посади. Заяву він передав на розгляд Верховної Ради 22 травня.

Читайте також: БПП не підтримуватиме відставку Гройсмана

Відповідно до закону «Про Кабінет Міністрів України» парламент розглядає питання про відставку глави уряду не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви.

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя 29 травня розглянув заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про його відставку та рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування з цього питання.

Відставка Прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабміну. У такому разі ВР має сформувати новий склад уряду. До початку його роботи свої повноваження виконуватиме той склад Кабміну, відставку якого було прийнято.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-