Суд заборонив призначати членів ВРП за президентською квотою

Суд заборонив призначати членів ВРП за президентською квотою

Укрінформ
Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив Конкурсній комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом призначення членів Вищої ради правосуддя приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для призначення главою держави.

Про це інформує прес-служба суду.

Як зазначається, Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову щодо заборони призначення за президентською квотою членів Вищої ради правосуддя.

Повідомляється, що 22 квітня суд частково задовольнив відповідне клопотання.

Зокрема, судом було заборонено Конкурсній комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом призначення членів Вищої ради правосуддя приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для здійснення главою держави даного призначення.

Окрім цього, згідно з повідомленням, суд заборонив голові Комісії Володимиру Буткевичу чи іншій особі, яка виконує його обов’язки, подавати на розгляд Президента список кандидатів для відповідного призначення.

“Суд ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову виходив з того, що невжиття таких заходів забезпечення, з урахуванням заявлених позивачем вимог, може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів позивача за захистом яких він звернувся”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: У Києві через суд вимагають переобрати членів ВРП за квотою Президента

Як зазначається, судом враховано, що “вжиття вказаних заходів забезпечення позову матиме наслідком виключно збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та проведення всіх необхідних процедур до стадії, з якої стане неможливим поновлення прав позивача в спірних правовідносинах у випадку задоволення позову”.

Водночас повідомляється, що судом відкрите провадження за даним адміністративним позовом.

За інформацією суду, справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Серед позовних вимог - визнати протиправним і скасувати рішення Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя про визначення за осіб, стосовно яких проводиться спеціальна перевірка відповідно до закону.

Окрім цього, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Комісії як щодо нерозміщення на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента Рішення про визначення за результатами співбесід переліку осіб, стосовно яких проводиться дана перевірка, так і щодо незабезпечення дотримання принципів верховенства права, публічності, політичної нейтральності під час проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаду члена ВРП.

Також позивач просить дану Комісію повторно провести відповідний конкурс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-