Мінгареллі сказав, чому в Україні

Мінгареллі сказав, чому в Україні "буксує" судова реформа

Укрінформ
За останні п'ять років в Україні проведено більше реформ у сфері правосуддя, ніж у період 1992-2014 років.

Про це сказав посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі під час вітального слова на щорічній конференції Регіональних рад з питань реформи правосуддя (РРРП) у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо подивитися на те, що було зроблено за останні п'ять років в Україні у сфері правосуддя, верховенства права, застосування права, виконання рішень, то немає сумнівів, що суттєвий прогрес уже був здійснений. Я раніше казав, і не єдиний, хто так робив, що більше реформ у цій країні було проведено з 2014 по 2019 рік, ніж з 1992 до 2014. Тобто за 5 років зроблено більше, ніж за 22", - сказав Мінгареллі.

При цьому він зауважив, що цього недостатньо, бо в більшості секторів верховенства права ще треба багато виконати.

"Не повинно дивувати будь-кого, якщо процес реформування не є таким швидким та лінійним, а навпаки, є повільним чи хаотичним, тому що є ця постійна боротьба між тими, хто намагається модернізувати країну, та тими, хто намагається зберегти попередній стан так, як було в період 1992 -2014 років. Ми будемо, вочевидь, на стороні реформаторів, особливо, якщо йдеться про реформу системи правосуддя", - наголосив Мінгареллі.

Читайте також: Асоціація з ЄС: Мінгареллі назвав сфери, де прогрес України "обмежений"

Він також додав, що "ми будемо так само витрачати багато нашого часу, енергії та ресурсів, щоб підтримати вас у вашій боротьбі за реформу правосуддя".

Нині, за його словами, ця підтримка проявляється у вигляді проекту "Pravo-Justice", який відповідає потребам української системи правосуддя, громадян та правової спільноти.

Фото: Тарасов Володимир

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-