У НАБУ назвали абсурдними заяви про вплив відомства на вибори у США

У НАБУ назвали абсурдними заяви про вплив відомства на вибори у США

Відео
Укрінформ
У Національному антикорупційному бюро України назвали абсурдною заяву генпрокурора Юрія Луценко про ймовірний вплив Бюро на президентські вибори у США.

Про це повідомляється на сайті антикорупційного відомства.

"Заява генерального прокурора України, який публічно припускає, що Національне антикорупційне бюро могло вплинути на вибори президента Сполучених Штатів Америки, не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за чотири роки роботи НАБУ неодноразово доводило, що є аполітичним правоохоронним органом, який притягує до кримінальної відповідальності посадовців вищої ланки.

"Саме з появою НАБУ Україна вперше за часів незалежності стала свідком затримань та арештів топ-посадовців, які раніше вважалися «недоторканними». Але навіть за таких обставин важко уявити ситуацію, коли б новостворений правоохоронний орган в країні після революції зміг вплинути на вибори у США", - коментують у відомстві.

У Бюро вказують, що до їхньої компетенції входить викриття та притягнення до відповідальності саме українських топ-посадовців. Тому ніяких доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта детективи НАБУ не збирали та не передавали, оскільки це поза компетенцією Національного бюро, наголошують у відомстві.

"Генеральний прокурор добре обізнаний із цим фактом, адже всі матеріали розслідування «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, окрім екс-голови ЦВК Охендовського, ще в червні 2017 року передані до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ для подальшого слідства", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ нагадали, що інформацію зі згадкою про наявність прізвища Пола Манафорта з-поміж інших на сторінках так званої «чорної бухгалтерії» відомство опублікувало у відповідь на численні запити українських та зарубіжних ЗМІ для уникнення її викривлення та спекуляцій.

"Підкреслюємо, уряд Сполучених Штатів Америки загалом та посольство США в Україні, зокрема, завжди підтримували Україну та НАБУ як інституцію з моменту її створення у 2015 році. З боку міжнародних партнерів, які навіть у найважчі часи стояли пліч-о-пліч з Бюро, було зроблено дуже багато для боротьби з корупцією в України", - зазначають у відомстві.

Читайте також: ГПУ розслідує ймовірне втручання Ситника у президентські вибори у США

Як повідомлялося, нещодавно в інтерв'ю американському виданню The Hill генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ розслідує, чи навмисно НАБУ "злило" фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього главу кампанії Трампа Пола Манафорта. Генпрокурор зазначив, що йдеться про дослідження наданих народним депутатом даних про те, що директор НАБУ Артем Ситник нібито намагався вплинути на перебіг президентських виборів у США 2016 року на користь Гілларі Клінтон. Зокрема, йдеться про оприлюднення фінансових звітів щодо співпраці тодішнього глави кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта з Партією регіонів.

«Чорна бухгалтерія» або так звана «амбарна книга» - це понад 800 сторінок записів, переданих 27 травня 2016 року колишнім першим заступником голови Служби безпеки Віктором Трепаком до НАБУ, в яких, ймовірно, фіксувалися багаторазові виплати з тіньової партійної каси Партії регіонів різним посадовим особам і громадським діячам.

У червні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила всі матеріали кримінального провадження, крім епізоду стосовно екс-голови ЦВК Охендовського, до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, який зараз продовжує слідство. Розслідування епізоду, що залишився у НАБУ, рішенням прокурорів того ж місяця було зупинено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-