Справи Майдану: глава місії ООН назвала перешкоди, що заважають слідству

Справи Майдану: глава місії ООН назвала перешкоди, що заважають слідству

Укрінформ
Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер закликає пришвидшити і забезпечити неупередженість розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

Про це Фрейзер сказала під час круглого столу "П’ять років після подій Євромайдану" у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Треба пришвидшити розслідування і забезпечити його незалежність і неупередженість для того, щоб винні були притягнуті до відповідальності. Судово-медичні експертизи мають бути проведені, і для того ці установи - бюро судово-медичних експертиз - повинні мати належні ресурси і фінансування. Мають бути припинені ці затримки, які відбуваються зараз на етапі судового розгляду", - заявила Фрейзер.

Вона зауважила, що невдовзі розслідування проводитиме Державне бюро розслідувань. Фрейзер наголосила, що Управлінню спецрозслідувань при Генеральній прокуратурі України необхідно забезпечити, щоб справи були передані ДБР таким чином, щоб розслідування не переривалося.

Читайте також: П’ять років після Майдану: Горбатюк розповів про результати розслідувань

Окрім того, вона розповіла, що Моніторингова місія ООН підготувала інформаційну довідку, в якій зібрано інформацію щодо стану розслідування за 5 років після Революції Гідності.

"У результаті вбивств або розстрілів загинуло 98 осіб. Серед цих 98 осіб - 84 протестувальники, 13 співробітників правоохоронних органів і один чоловік, який був на місці події, але не брав участі у протестах. Станом на сьогодні, лише трьох осіб визнано винними щодо тих подій, які призвели до загибелі двох протестувальників. Тривають кримінальні провадження по відношенню до ще 12-ти осіб, в тому числі, співробітників міліції та Служби безпеки України. І не було встановлено ймовірних винуватців тих подій, які призвели до вбивств 17-ти протестувальників і 13-ти правоохоронців", - наголосила Фрейзер.

Вона також назвала основні перешкоди, які заважають розслідуванню.

"Серед перешкод - ще під час протестів співробітники міліції не мали на формі розпізнавальних знаків, що ускладнює їх ідентифікацію. Після протестів багато з імовірних винуватців втекли до Російської Федерації і стали недосяжним для системи українського правосуддя. Відбувалися надмірні затримки у проведенні судово-медичних експертиз, кримінальні провадження і судовий розгляд тривають із серйозними затримками", - сказала голова Моніторингової місії ООН.

Вона наголосила, що важливо розслідувати кожне вбивство, адже "родини всіх загиблих мають право на правду і справедливість".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-