Україна остаточно вийшла з координаційних органів СНД

Україна остаточно вийшла з координаційних органів СНД

Укрінформ
Україна завершила процес виходу з координаційних органів СНД і працює над припиненням своєї участі в договорах, укладених раніше в рамках Співдружності.

Про це у середу заявив журналістам посол України в Білорусі Ігор Кизим, повідомляє ТАСС.

"Ми припинили свою участь в координаційних органах СНД, які існують тут (в Мінську - ред.) ... Тому я думаю, що цей процес завершено. Ми подали відповідний документ, тому - все", - сказав посол.

За його словами, наразі Київ працює над деякими процедурними питаннями, "потихеньку виходить з договорів".

"Це процес тривалий. Що ж стосується координаційних інститутів, у нас немає представництва при цих органах, воно закрите", - уточнив посол.

Як повідомляв Укрінформ, Рада національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року підтримала пропозицію про припинення участі України в діяльності координаційних органів СНД. РНБО також доручив Міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

Читайте також: Україна вийшла з трьох економічних угод, укладених у рамках СНД

19 травня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України 2 травня 2018 року "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав".

23 січня 2019 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про припинення для України дії трьох угод з економічного співробітництва, укладених в рамках СНД: Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, Угоди про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності. А 30 січня Україна вийшла з угоди, яка визначає загальні умови постачання товарів між державами-учасниками СНД.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-