Порошенко запевнив Супрун у своїй підтримці

Порошенко запевнив Супрун у своїй підтримці

Укрінформ
Президент Петро Порошенко заявив, що не має права коментувати судове рішення про тимчасову заборону Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, але запевнив її у своїй підтримці.

Про це він сказав під час виступу на щорічному прийнятті компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хотів висловити свою позицію як Президента стосовно сьогоднішнього судового рішення. Хочу наголосити, що я як Президент коментувати рішення суду за законом не маю права. Хочу наголосити на тому, що пані Супрун має повну підтримку Президента України”, - підкреслив глава держави.

Він також зазначив, що Супрун є громадянкою України відповідно до його указу.

“Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції Президента України. Я нещодавно мав зустріч із пані Уляною і наголошую: пані Уляна є громадянкою України відповідно до указу, який підписав Президент України Петро Порошенко про надання їй українського громадянства”, - заявив він.

Порошенко додав, що цінує зусилля, докладені, у тому числі, Уляною Супрун разом з урядом і парламентом задля запровадження медичної реформи.

Він також подякував за допомогу в питаннях запровадження сільської медицини.

“Значною мірою успіхи, коли України піднялася зі 153-го місця в рейтингу Doing Business на 71-ше, і ми продовжуємо рухатися далі — це досягнення нашої спільної команди”, - зазначив Президент.

Читайте також: Рішення суду щодо Супрун є спробою зупинити медичну реформу - уряд

Раніше Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ, зокрема, й через те, що вона є громадянкою США. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука.

У Кабінеті міністрів заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

Як повідомлялося, 1 лютого до Окружного адміністративного суду міста Київ надійшов позов від народного депутата Ігоря Мосійчука до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо підписання розпорядження про тимчасове покладання на Супрун виконання обов’язків міністра охорони здоров’я. Позивач оскаржує призначення Супрун рішенням КМУ, а також невнесення на розгляд Верховної Ради подання про призначення міністра охорони здоров’я. Мосійчук просить суд зобов’язати Гройсмана внести відповідне подання до парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-