Мобілізуємо всі засоби, аби Путін був за столом переговорів – Порошенко

Мобілізуємо всі засоби, аби Путін був за столом переговорів – Порошенко

Укрінформ
Україна нині застосовує всі доступні засоби для того, аби повернути президента Росії за стіл переговорів щодо припинення російської агресії та встановлення миру в нашій державі.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю телеканалу "Україна" за результатами участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми мобілізуємо зараз підтримку всього світу для того, щоб Путін був за столом переговорів, прийняв позицію, в тому числі і миротворців, і мир був принесений на умовах національних інтересів України", - наголосив Порошенко.

Водночас Порошенко застеріг політиків від спекуляцій на цій темі. "Я б хотів твердо заявити, що ті горе-політики, які кажуть, що мир ось-ось за рогом, що вони тільки прийдуть і так зроблять і принесуть мир. Я хочу наголосити – за рогом там агресор, а не мир", - сказав він.

Президент нагадав, що питання запровадження міжнародної миротворчої місії на Донбасі ним ставиться з 2015 року. "Тоді, коли ще ніхто не вірив у цю можливість. На сьогоднішній день ми твердо заручилися підтримкою трьох постійних членів Ради безпеки ООН – це Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Франція", - зазначив Порошенко.

Він підкреслив, що обговорює це питання на кожній міжнародній зустрічі. "З одного боку мова йшла на зустрічі з нашими китайськими партнерами, заступником голови КНР – ми звернулися до нього з проханням щодо підтримки і ініціатив України, і питання миротворців. З представниками інших країн, починаючи зі Швейцарії і закінчуючи Австрією. Ми говорили про те, щоб вони зробили свій внесок у справу миротворців. Щоб громадяни цих країн брали участь", - сказав Президент.

Читайте також: Кремль має три сценарії розвитку подій в Україні — голова Служби зовнішньої розвідки

"Те, що Путін на сьогоднішній день перешкоджає, коли Росія застосовує право вето – це просто означає одне – що вони і далі прагнуть дестабілізувати ситуацію, хочуть, щоб гинули українці, - додав Порошенко. - Ми цього не будемо дозволяти. Ми будемо застосовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні для того, щоб захистити Україну, деокупувати Україну", - наголосив глава держави.

Президент Петро Порошенко 23-24 січня перебуває з робочим візитом у Давосі (Швейцарія).

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-