Порошенко підписав закон про протимінну діяльність

Порошенко підписав закон про протимінну діяльність

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав закон “Про протимінну діяльність в Україні”.

Інформація оприлюднена на сайті Верховної Ради.

“Повернуто з підписом від Президента”, - зазначається у картці закону.

Як повідомлялося, закон “Про протимінну діяльність в Україні” був ухвалений Верховною Радою 6 грудня 2018 року.

Він набуде чинності наступного дня після опублікування.

Закон визначає статус територій для потреб протимінної діяльності, джерела її фінансування, вимоги до фахівців у цій сфері та їхні обов’язки, надання допомоги жертвам від вибухонебезпечних предметів. Так, територіями, що ймовірно забруднені вибухонебезпечними предметами, визначено ті, на яких велась війна, відбувався збройний конфлікт, проводились АТО, ООС або заходи із забезпечення нацбезпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Водночас статус територій, які потребують розмінування, мають і такі, що визнані тимчасово окупованими. Території України, в межах яких виявлено вибухонебезпечні предмети, відповідно, вважаються забрудненими ними. Перелік таких територій затверджується Кабінетом міністрів, а зміна їх статусу здійснюється на підставі інформації, наданої уповноваженим органом протимінних операцій.

Фінансування заходів із протимінної діяльності відповідно до закону буде здійснюватися в межах бюджетних призначень, затверджених Держбюджетом на відповідний рік, коштів місцевих бюджетів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Водночас. для фінансувати розмінування можуть і фінансові ресурси донорів, включаючи міжнародну технічну допомогу у вигляді грантів.

Ухвалений закон передбачає й ведення обліку операторів протимінної діяльності. Створення, ведення та доступ до відомостей відповідного реєстру визначає національний орган з питань протимінної діяльності, який утворює уряд. Цей орган затверджуватиме щорічний план протимінної діяльності. В його складі діятиме комісія з питань акредитації та моніторингу, що передусім займається акредитацією операторів у зазначеній сфері та видачею їм відповідних свідоцтв, які спочатку видаються на п’ять років. Під час проведення другої та наступних акредитацій оператор може отримати його уже на десятирічний термін. Оператором протимінної діяльності закон визначає підприємство, установу чи організацію незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, окрім підприємств, установ чи організацій, які розташовані на території офшорних зон або зареєстрований на території держав, до застосовані санкції, або якщо вони мають походження з країни, визнаної державою-окупантом.

Читайте також: Президент України відвідав Храм Гробу Господнього

Окрім того, закон передбачає створення Центру протимінних операцій, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується національним органом з питань протимінної діяльності. Його склад затверджується Кабміном за пропозицією нацоргану з питань протимінної діяльності. Відповідно до закону Центр протимінних операцій, зокрема, координує діяльність щодо проведення операцій з розмінування на території України та за її межами, вносить пропозиції щодо формування державної політики у сфері протимінної діяльності, забезпечує інформування громадськості про реалізацію державної політики у сфері протимінної діяльності, здійснює управління якістю проведення операцій з розмінування.

У законі визначаються й норми, які регулюють питання демократичного контролю у сфері протимінної діяльності. Цей контроль здійснюється Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Також до системи контроль входить судовий і громадський контроль.

Згідно із законом про протимінну діяльність стаття 7 закону "Про страхування" доповнюється положеннями, за якими пропонується страхування життя і здоров'я фахівців під час виконання робіт із гуманітарного розмінування та страхування цивільної відповідальності суб'єкта господарювання за шкоду, заподіяну довкіллю і здоров'ю та майну інших осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-